Pierwsze bramki Macieja Masa

W piątym meczu kontrolnym drużyna GKS Bełchatów pokonała na boisku nr 2 Miejskiego Cetrum Sportu zespół Sokoła Aleksandrów Łódzki 2:1 (1:1). To czwarta wygrana "Brunatnych" w trakcie przygotowań.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla bełchatowian, bo już w 5. minucie Bartłomiej Lisowski świetnie zagrał piłkę z prawego skrzydła a Maciej Mas z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. Wyrównanie przyszło sześć minut później, kiedy po centrze z rzutu rożnego jeden z Bartłomiej Maćczak wbił futbolówkę do naszej bramki. W pierwszej części więcej klarownych sytuacji nie było.

Druga połowa należała już do gospodarzy. Najpierw strzał Dawida Flaszki został zblokowany a po chwili piłka po jego uderzeniu z 13. metra przeleciała obok słupka. W naszym polu karnym tak naprawdę "gorąco" było tylko raz, ale obrońcy i Niźnik wyszli cało z opresji. Warto podkreślić dwie dobre próby z dystansu Dawida Kocyły oraz uderzenie tuż nad bramką Masa. W 74. minucie zobaczyliśmy niemal kopię akcji z początku meczu, kiedy Lisowski znalazł w polu karnym Masa a młody napastnik nie miał problemu z wyprowadzeniem giekaesiaków na prowadzenie.

Warto dodać, że w zespole rywala wystąpiło trzech testowanych bełchatowiam, tj. Mikołaj Bociek, Konrad Matuszewski i Mateusz Stolarczyk.

GKS Bełchatów - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1
Maciej Mas 5., 74. - Bartłomiej Maćczak 11.

Skład GKS: Daniel Niźnik (75. Kewin Komar) - Bartłomiej Lisowski, Patryk Rachwał, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Adrian Małachowski, Damian Michalak - Bartosz Biel, Dawid Flaszka, Dawid Kocyła - Maciej Mas