Jednobramkowa wygrana z GKS 1962

W czwartym meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów odniosła trzecie zwycięstwo, tym razem pokonując rywala z Fortuna 1 Ligi, GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0). Spotkanie odbyło się na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Już w pierwszej minucie grający na skrzydle Mateusz Marzec wdarł się w pole karne jastrzębian i mocnym strzałem postraszył doświadczonego Mariusza Pawełka. W odpowiedzi zobaczyliśmy dwie dobre sytuacje gości, ale raz uderzenie obronił Paweł Lenarcik a potem jeden z rywali strzelił obok słupka. Przez dłuższy czas nie widzieliśmy klarownych sytuacji a bełchatowianom, pomimo wielu prób, trudno było przedrzeć się przez bardzo solidną defensywę GKS 1962. Kłopotów Pawełkowi dostarczył tylko Mikołaj Grzelak uderzając w kierunku „okienka” z rzutu wolnego po faulu na Krzysztofie Wołkowiczu. Końcówka połowy należała do „Brunatnych”, którzy „siedli” na rywalu, ale nie oddali celnego strzału.

Po zmianie stron na boisku pojawiła się nowa jedenastka „biało-zielono-czarnych” a debiut zaliczył w obronie Michał Kołodziejski. Artur Derbin testował przez jakiś czas ustawienie na dwóch napastników: Przemysława Zdybowicza i Macieja Masa. Pierwsze minuty należały do jastrzębian, którzy raz trafili w słupek a dwukrotnie świetnymi interwencjami musiał się popisać Daniel Niźnik. Pomimo tej przewagi w stwarzaniu zagrożenia przez gości, to bełchatowianie zdobyli gola. Z lewej strony zacentrował Mateusz Szymorek a piłka wpadła pod nogi Dawida Kocyły, który wbił futbolówkę nad głową golkipera z Jastrzębia. Pod koniec ponownie pojawiły się szanse dla GKS 1962, ale także odpowiedź w postaci silnego uderzenia Damiana Michalaka, po którym bramkarz z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie podopieczni wygrali ten bardzo pożyteczny test 1:0 i kontynuują passę bez porażki.

W następna sobotę na tym samym boisku zmierzymy się na najpierw o godz. 10 z Sokołem Aleksandrów Łódzki a dwie godziny później z KSZO Ostrowiec Św.

PGE GKS Bełchatów - GKS 1962 Jastrzębie 1:0
Dawid Kocyła 74.

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Paweł Czajkowski, Artur Golański - Bartosz Biel, Dawid Flaszka, Mateusz Marzec - Przemysław Zdybowicz

II połowa: Daniel Niźnik - Bartłomiej Lisowski, Jakub Kozica, Michał Kołodziejski, Mateusz Szymorek - Bartłomiej Bartosiak, Damian Michalak, Adrian Małachowski, Dawid Kocyła - Maciej Mas, Przemysław Zdybowicz (70. Dawid Flaszka)