Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Rosły napastnik oficjalnie przy S3

Rosły napastnik oficjalnie przy S3

Do drużyny PGE GKS Bełchatów dołączył oficjalnie nowy zawodnik, który ma za zadanie wzmocnić siłę ofensywną. W nowym sezonie barwy „Brunatnych” będzie reprezentował Maciej Mas.

18-letni napastnik został wypożyczony do Bełchatowa z UKS SMS Łódź na najbliższy rok. Posiadający status młodzieżowca Maciej przekonał do siebie sztab szkoleniowy i będzie rywalizował o miejsce w ataku górniczej jedenastki.

Mierzący 191 cm wzrostu zawodnik w minionym sezonie strzelił w drużynie juniorskiej UKS SMS, która wywalczyła awans do prestiżowej CLJ-U18 oraz seniorskim zespole tego klubu łącznie 45 goli i dodał 15 asyst. Atutami Maćka są warunki fizyczne, gra tyłem do bramki, gra głową, charakter i start do piłki. Nominalną pozycją tego prawonożnego zawodnika jest „dziewiątka”.

Dla urodzonego 15 maja 2001 roku w Łodzi napastnika pierwszym klubem był Sokół Aleksandrów Łódzki, z którego w wieku 14 lat trafił do UKS SMS Łódź.

Testowany od kilkunastu dni przy Sportowej Maciej Mas miał propozycje z innych klubów, w tym PKO Ekstraklasy, ale zdecydował się na PGE GKS Bełchatów.

- „Brunatni” byli klubem, który wykazał największą determinację, by mnie pozyskać, poczułem się potrzebny drużynie, bardzo mi się tu podoba i mam szansę wywalczyć sobie miejsce w składzie. Będę robił swoje, by tak się stało. Myślałem, że jako młodemu zawodnikowi będzie trudniej w szatni, ale tu jest naprawdę w porządku, mamy kontakt i dobrze się czuję w tej ekipie.

Przypominamy, że wcześniej do PGE GKS Bełchatów z „zewnątrz” dołączyli Michał Kołodziejski i Krzysztof Wołkowicz z Elany Toruń, Mateusz Marzec z Olimpii Grudziądz, Adrian Małachowski ze Znicza Pruszków oraz wracający z wypożyczenia do Sandecji Nowy Sącz Dawid Flaszka.

Fot. Michał Antczak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2424814