Menu
Logo
Fortuna
 

Rosły napastnik oficjalnie przy S3

Rosły napastnik oficjalnie przy S3

Do drużyny PGE GKS Bełchatów dołączył oficjalnie nowy zawodnik, który ma za zadanie wzmocnić siłę ofensywną. W nowym sezonie barwy „Brunatnych” będzie reprezentował Maciej Mas.

18-letni napastnik został wypożyczony do Bełchatowa z UKS SMS Łódź na najbliższy rok. Posiadający status młodzieżowca Maciej przekonał do siebie sztab szkoleniowy i będzie rywalizował o miejsce w ataku górniczej jedenastki.

Mierzący 191 cm wzrostu zawodnik w minionym sezonie strzelił w drużynie juniorskiej UKS SMS, która wywalczyła awans do prestiżowej CLJ-U18 oraz seniorskim zespole tego klubu łącznie 45 goli i dodał 15 asyst. Atutami Maćka są warunki fizyczne, gra tyłem do bramki, gra głową, charakter i start do piłki. Nominalną pozycją tego prawonożnego zawodnika jest „dziewiątka”.

Dla urodzonego 15 maja 2001 roku w Łodzi napastnika pierwszym klubem był Sokół Aleksandrów Łódzki, z którego w wieku 14 lat trafił do UKS SMS Łódź.

Testowany od kilkunastu dni przy Sportowej Maciej Mas miał propozycje z innych klubów, w tym PKO Ekstraklasy, ale zdecydował się na PGE GKS Bełchatów.

- „Brunatni” byli klubem, który wykazał największą determinację, by mnie pozyskać, poczułem się potrzebny drużynie, bardzo mi się tu podoba i mam szansę wywalczyć sobie miejsce w składzie. Będę robił swoje, by tak się stało. Myślałem, że jako młodemu zawodnikowi będzie trudniej w szatni, ale tu jest naprawdę w porządku, mamy kontakt i dobrze się czuję w tej ekipie.

Przypominamy, że wcześniej do PGE GKS Bełchatów z „zewnątrz” dołączyli Michał Kołodziejski i Krzysztof Wołkowicz z Elany Toruń, Mateusz Marzec z Olimpii Grudziądz, Adrian Małachowski ze Znicza Pruszków oraz wracający z wypożyczenia do Sandecji Nowy Sącz Dawid Flaszka.

Fot. Michał Antczak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

GKS 1962 Jastrzębie
GKS
1962
Jastrzębie
2020-12-05
12:30
W
Puszcza Niepołomice
Puszcza
Niepołomice
2020-12-12
12:40
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1587773