Trzeci sparing na remis

W swoim trzecim letnim sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na wyjeździe z pierwszoligową Odrą Opole 2:2 (1:1). W teście na stadionie przy ul. Oleskiej zaprezentowało się dwudziestu giekaesiaków.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i w 12. minucie refleksem musiał się wykazać Paweł Lenarcik. Pięć i siedem minut później to golkiper Odry dwukrotnie interweniował po strzałach z dystansu kolejni Mateusza Marca i Mikołaja Grzelaka. W 20. minucie na uderzenie z około 25 metrów zdecydował się Artur Golański a piłkę w polu karnym trącił Viktor Putin dając „Brunatnym” prowadzenie. To trwało do 35. minuty, kiedy opolanie doprowadzili po ataku pozycyjnym do wyrównania. Przed końcem pierwszej połowy „Lenti” sparował silne dośrodkowania zawodnika Odry na poprzeczkę.

Po zmianie stron na placu gry pojawiło się ośmiu nowych giekaesiaków, w tym szóstka wychowanków GKS. Jako pierwsi w tej części gry gola zdobyli miejscowi, kiedy po faulu Bartłomieja Lisowskiego na Hubercie Sobolu, rzut karny w stylu Panenki wykorzystał Szymon Skrzypczak. Cztery minuty później Po uderzeniu Dawida Flaszki i obronie golkipera piłka trafiła w słupek. W 83. minucie podczas dynamicznej akcji Bartosz Biel został sfaulowany w „szesnastce” a gola na 2:2 zdobył Artur Golański.

Należy dodać, że z powodu różnych kłopotów zdrowotnych nie mogło dziś wystąpić aż ośmiu bełchatowian.

W następną sobotę o godz. 14:00 w Bełchatowie nasz zespół zmierzy się z innym rywalem z Fortuna 1 Ligi, GKS 1962 Jastrzębie.

Odra Opole - PGE GKS Bełchatów 2:2
Hubert Sobol 35., Szymon Skrzypczak 76. (k) - Wiktor Putin 21, Artur Golański 83. (k)

I połowa: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Paweł Czajkowski, Artur Golański - Bartłomiej Bartosiak, Viktor Putin, Mateusz Marzec - Dawid Kocyła

II połowa: Paweł Lenarcik (65. Krystian Wojtczyk) - Bartłomiej Lisowski, Jakub Kozica, Mikołaj Bociek, Mateusz Szymorek - Damian Michalak, Paweł Czajkowski (70. Artur Golański) - Bartosz Biel (86. Dawid Kocyła), Dawid Flaszka, Krzysztof Wołkowicz (70. Mateusz Marzec) - Maciej Mas