Menu
Logo
Fortuna
 

B. Biel: Zależy mi na tym klubie

B. Biel: Zależy mi na tym klubie

Bartosz Biel jako pierwszy przedłużył kontrakt z PGE GKS Bełchatów i to od razu o dwa lata. Pomocnik przyjechał w trakcie przerwy urlopowej, by złożyć podpis a my zapytaliśmy o kulisy podpisania umowy i miniony sezon.

- Długo zastanawiałeś się nad propozycją klubu w sprawie nowej umowy?

- Szczerze powiem, że niedługo. Jak tylko dyrektor odezwał się w sprawie nowego kontraktu, od razu wiedziałem, że chciałbym tu zostać. To było moim priorytetem, choć miałem dwie inne propozycje. Dobrze się tu czuję, odnalazłem się w tym środowisku i nie ukrywam, że zależy mi na tym klubie i tym, co się tu dzieje. Rozmowa trwała więc kilka minut, zaproponowane warunki zaakceptowałem i umówiliśmy się na podpisanie kontraktu. Przyjechałem w pierwszym możliwym terminie i sfinalizowaliśmy wszystko. Nie było podstaw ku temu, by cokolwiek przeciągać.

Wróćmy jeszcze na chwilę do poprzedniego sezonu. 7 plus 4?

- Niezłe cyfry, choć mogłyby być zdecydowanie lepsze. Cieszę się, że znajdowałem się w sytuacjach bramkowych, mogę żałować tylko, że więcej nie pokonałem bramkarzy rywali. Mam nadzieję, że sytuacje będą także w I lidze i te statystyki jeszcze podkręcę.

Czy Bartosz Biel może być jeszcze szybszy?

- Nie wiem, ale mam nadzieję, że to się w jakimś stopniu można jeszcze poprawić. Będę dążył do tego, żeby nie tylko szybkość była moją najlepszą cechą, ale chcę poprawić inne aspekty.

Dla wielu obserwatorów nasz awans był zaskoczeniem w związku z czym stawiają nas w gronie drużyn, które będą walczyć jedynie o utrzymanie . Jak się na to zapatrujesz?

- Przed zakończonym niedawno sezonem II ligi także nie byliśmy widziani wśród ekip, które mogą o awans powalczyć. Ja natomiast po kilku dniach i treningach w Bełchatowie wiedziałem, że ten zespół stać na to, by włączyć się do walki o podium. Dlatego mówiłem rok temu, że jesteśmy w stanie to zrobić. Nie rzucałem słów na wiatr, choć nie dawałem przecież gwarancji, że będzie awans czy nawet mistrzostwo ligi. Wiedziałem, na co mnie stać, na co stać ludzi wokół. Z perspektywy czasu to się stało, bo na boisku wywalczyliśmy najwięcej punktów.

- Tak jak przed poprzednim sezonem powiedziałem, że jesteśmy w stanie osiągnąć sukces tak na ten sezon jestem przekonany, że środek tabeli to minimum, na które nas stać. Pamiętajmy, że po reformie więcej zespołów będzie mocniej zaangażowanych w grę o „coś”, więc wszystko będzie możliwe do ostatniej kolejki. Tu zapewnień nie mogę składać, bo zaplecze Ekstraklasy, to już wyższy poziom, lepsi zawodnicy i na pewno musimy dużo pracować, żeby ten poziom osiągnąć i walczyć z każdym jak równy z równym.

Do powrotu do treningów jeszcze dwa tygodnie. Co będzie się działo w Twoim życiu w tym czasie?

- Przede mną ślub 15 czerwca w Łodzi, więc teraz dwa tygodnie przygotowań do tej uroczystości. Swoją robotę na boisku wykonaliśmy, więc można się skupić na innych ważnych sprawach. Do drużyny wrócę 17 czerwca i bez taryfy ulgowej.


 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stal Mielec
Stal
Mielec
2019-09-21
17:00
W
GKS Tychy
GKS
Tychy
2019-09-25
18:30
D
Wigry Suwałki
Wigry
Suwałki
2019-09-29
17:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


PARTNERZY


Galeria Olimpia

PARTNER MEDIALNY

belsportbelsport

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 953002