Menu
Logo
Fortuna
 

Plan letnich sparingów "Brunatnych"

Plan letnich sparingów "Brunatnych"

Jak już informowaliśmy, przerwa urlopowa drużyny PGE GKS Bełchatów potrwa do 16 czerwca, a dzień później piłkarze trenerzy spotkają się na pierwszym treningu przed nowym sezonem. W ramach przygotowań do rozgrywek Fortuna 1 ligi i Lotto Pucharu Polski "Brunatni" rozegrają siedem meczów kontrolnych.

Już w pierwszym mikrocyklu giekaesiacy zagrają z niedawnym rywalem z II ligi, Górnikiem Łęczna, którego poprowadzi nowy trener Kamil Kiereś. Wraz z byłym szkoleniowcem PGE GKS Bełchatów zobaczymy II trenera Andrzeja Orszulaka i kilku zawodników, którzy kiedyś grali w naszych barwach.

Tydzień później ekipa Artura Derbina zmierzy się z 9. drużyną Lotto Ekstraklasy, Wisłą Kraków, gdzie także nie zabraknie bełchatowskich akcentów. Będzie to, przynajmniej na papierze, najsilniejszy rywal podczas letnich przygotowań.

Kolejny termin na grę kontrolną to 3 lipca. Na ten moment, po braku potwierdzenia jednego z rywali z II ligi, trwają rozmowy z innymi klubami.

Później drużynę PGE GKS Bełchatów czekają pojedynki z bardziej wymagającymi przeciwnikami, z którymi graliśmy w ostatnich sezonach w II lidze, tj. GKS 1962 Jastrzębie (5. miejsce w Fortuna 1 Lidze) oraz Odrą Opole (12. miejsce na zapleczu Ekstraklasy).

Tydzień przed inauguracją sezonu "Brunatni" zmierzą się z walczącym wciąż o awans do II ligi Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Dzień po meczu 1. kolejki Fortuna 1 Ligi drużyna GKS składająca się z zawodników spoza wyjściowej jedenastki zagra mecz kontrolny z zespołem z niższej ligi.

Miejsca i godziny rozegrania meczów sparingowych będą sukcesywnie podawane. Jak to bywa podczas przygotowań, zarówno rywale jak i daty mogą jeszcze ulegać zmianom.

Sparingi lato 2019:

22 czerwca Górnik Łęczna
29 czerwca Wisła Kraków
3 lipca rywal do ustalenia
6 lipca Odra Opole
13 lipca GKS 1962 Jastrzębie
19 lipca Sokół Aleksandrów Łódzki
27 lub 28 lipca rywal do ustalenia

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stal Mielec
Stal
Mielec
2019-09-21
17:00
W
GKS Tychy
GKS
Tychy
2019-09-25
18:30
D
Wigry Suwałki
Wigry
Suwałki
2019-09-29
17:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


PARTNERZY


Galeria Olimpia

PARTNER MEDIALNY

belsportbelsport

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 952985