CLJ U-18: Odwrócone losy spotkania!

W mającym dwie różne odsłony meczu 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała Pogoń Szczecin 2:1 (0:1) i nadal liczy się w walce o utrzymanie.

Spotkanie na boisku nr 2 MCS w Bełchatowie młodzi giekaesiacy rozpoczęli dość dobrze, agresywnie, nie pozwalając rywalom na poważniejsze zagrożenie. Niestety w 18. minucie po sprytnie wykonanym rzucie wolnym faworyci spotkania objęli prowadzenie i praktycznie kontrolę nad meczem. Szczecinianie przeważali i stwarzali sytuacje, albo uderzali obok bramki albo refleksem popisywał się Kewin Komar.

Po zmianie stron zobaczyliśmy już inny GKS. Niemający już nic do stracenia bełchatowianie ruszyli do przodu starając się złamać opór rywala. Tym razem to bramkarz Pogoni mógł się wykazać po raz pierwszy skapitulował w 67. minucie, kiedy Bartłomiej Lisowski wykorzystał podanie od Damiana Michalaka i w zamieszaniu strzelił wyrównującego gola. Osiem minut później przewagę „Brunatnych” udokumentował Jakub Kozica, który po centrze Michalaka uderzeniem głową dał swojej drużynie drugie z rzędu zwycięstwo i jedenasty punkt na wiosnę. O zaangażowaniu bełchatowian może też świadczyć liczba aż pięciu żółtych kartek. Odnotować należy także fakt, że od 78. minuty "Portowcy" grali w osłabieniu po czerwonej kartce Mateusza Stolarczyka (druga żółta).

Kolejne spotkanie, tym razem na wyjeździe, PGE GKS Bełchatów U-18 rozegra już 2 maja z Lechem Poznań.