"Brunatni" przełamali Rybnik!

Ten mecz nie przejdzie do historii ze względu na emocje i piękną grę, ale na pierwsze zwycięstwo „Brunatnych” na stadionie w Rybniku. Po kapitalnym golu Marcina Ryszki zza pola karnego PGE GKS Bełchatów pokonał ROW 1964 1:0 i awansował na podium II ligi.

Bełchatowianie powinni wyjść na prowadzenie w 22. minucie, kiedy Damian Michalski z bliskiej odległości uderzył piłkę tuż obok słupka rybnickiej bramki. Pięć minut później na jedenastym metrze zablokowany przez bramkarza został strzał Bartosza Biela. Kilkanaście sekund później potężnie zza pola karnego przymierzył Patryk Mularczyk, ale piłka pofrunęła nad poprzeczką.  Końcówka należała do gospodarzy, którzy mocno przycisnęli bełchatowian. W 40. minucie Michalski wybił futbolówkę zmierzającą do pustej już bramki. Niedługo później jeden z zawodników ROW strzelił obok słupka a inny uderzył z piątego metra wprost w Pawła Lenarcika, który, jak się później okazało, zaliczył szesnaste czyste konto w sezonie.

Po zmianie stron nadal dominowała walka a brakowało finezji, akcje były szarpane a zawodnicy obu ekip nie zagrażali bramkarzom. Dopiero w 58. minucie Marcin Grolik skierował głową piłkę obok bramki ROW. Jedenaście minut później groźny „centrostrzał” Bartłomieja Bartosiaka z trudem na rzut rożny wybił golkiper gospodarzy. 81. minuta okazała się przełomowa dla losów meczu. Wtedy to, po podaniu Huberta Tylca, Marcin Ryszka zdecydował się na potężne uderzenie z ponad 20 metrów i skierował piłkę prawą nogą w prawy róg bramki ROW. Stadiony Świata! Gol naszego młodzieżowca nie zakończył jeszcze rywalizacji, bo rybniczanie ruszyli do odrobienia straty i mieli ku temu okazję, ale to nie był ich dzień. W odpowiedzi w doliczonym czasie gry Ryszka mógł podwyższyć, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. W samej końcówce drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną zobaczył nasz „kat” z ostatnich meczów Przemysław Brychlik. Po zbyt lekko wykonanym przez któregoś rybniczanina rzucie wolnym sędzia zakończył spotkanie.

Już w niedzielę nasza drużyna zagra na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej z Resovią Rzeszów. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00. Bądźcie z drużyną!

ROW 1964 Rybnik - PGE GKS Bełchatów 0:1
Marcin Ryszka 81.

ROW 1964: 1. Kacper Rosa - 4. Paweł Jaroszewski, 7. Marek Krotofil, 31. Michał Bojdys, 27. Przemysław Szkatuła - 8. Mateusz Mazurek (63, 23. Robert Tkocz), 11. Dominik Zawadzki, 15. Szymon Jary, 19. Bartosz Giełażyn (72, 9. Piotr Okuniewicz), 97. Michał Rostkowski (67, 18. Krzysztof Koch) - 89. Przemysław Brychlik.

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 2. Mateusz Szymorek - 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka - 14. Bartosz Biel, 19. Patryk Mularczyk (83, 13. Artur Golański), 15. Wiktor Putin (75, 9. Hubert Tylec) - 7. Bartłomiej Bartosiak (70, 59. Przemysław Zdybowicz).

żółte kartki: Brychlik - Zdybowicz.

czerwona kartka: Przemysław Brychlik (90. minuta, ROW 1964, za drugą żółtą).

sędziował: Marcin Kochanek (Opole)