Wielka Sobota ze zwycięstwem

Trzynaste zwycięstwo w sezonie odniosła w Wielką Sobotę drużyna PGE GKS Bełchatów, która na stadionie przy Sportowej pokonała Gryf Wejherowo 3:1 (2:0). Giekaesiacy awansowali dzięki tej wygranej na czwarte miejsce w tabeli.

„Brunatni” dobrze weszli w ten mecz i już w 10. minucie mogli objąć prowadzenie, kiedy po ładnej zespołowej akcji Emile Thiakane zagrał na końcu do Bartłomieja Bartosiaka a ten uderzył po rykoszecie obok słupka. Cztery minuty później Bartosiak wymanewrował obrońcę, strzelił w bramkarza, który „wypluł” piłkę pod nogi Thiakane a ten lewą nogą przymierzył wprost do siatki gości. W 19. minucie po podaniu Patryka Mularczyka Bartosiak znów niewiele się pomylił. Gryf pierwszy groźny strzał oddał w 27. minucie, ale piłka pofrunęła tuż nad poprzeczką. Po pół godzinie PGE GKS Bełchatów prowadził już dwiema bramkami. W polu karnym „wycięty” został Mularczyk a rzut karny pewnie wykorzystał Damian Michalski. Do końca tej części gry bełchatowianie kontrolowali przebieg gry.

Po zmianie stron długo nie widzieliśmy groźnych sytuacji, giekaesiacy kilka razy byli łapani na pozycji spalonej. W 58. minucie sędzia Szymon Lizak podyktował rzut karny, który także pewnie wykorzystał Krzysztof Wicki. Odpowiedź ekipy Artura Derbina była błyskawiczna. Po szybkiej akcji Bartosz Biel zagrał w pole karne do „Mulara” a młody pomocnik z okolicy jedenastego metra wpakował piłkę do siatki. Sześć minut później, ponownie po faulu na Mularczyku, sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Bartosiak, ale jakieś fatum wisi nad naszym wychowankiem w tej rundzie, bo trafił w słupek. W 70. minucie „Lenti” paruje piłkę nad poprzeczkę.  60 sekund później Przemysław Zdybowicz z bliskiej odległości uderza obok słupka. Wynik siedem minut później powinien zmienić Mularczyk, ale w czystej sytuacji posłał futbolówkę obok prawego słupka a na podanie „czaił się” Bartosz Biel.

Dzisiejsze zwycięstwo zostało niestety okupione urazami Emile Thiakane i Marcina Grolika. Najbliższe dni zdecydują o ich możliwości występu dwóch podstawowych zawodników w środowym meczu w Rybniku.

PGE GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 3:1
Émile Thiakane 13., Damian Michalski 28. (k), Patryk Mularczyk 59. - Krzysztof Wicki 58. (k)

PGKS GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 2. Mateusz Szymorek - 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka - 14. Bartosz Biel (83, 77. Mateusz Stolarczyk), 19. Patryk Mularczyk (79, 13. Artur Golański), 11. Émile Thiakane (44, 15. Wiktor Putin) - 7. Bartłomiej Bartosiak (67, 59. Przemysław Zdybowicz)

Gryf: 1. Dawid Leleń - 7. Paweł Brzuzy, 5. Paweł Ewertowski, 10. Krzysztof Wicki, 17. Adrian Liberacki (46, 18. Adrian Machol) - 14. Paweł Czychowski (82, 16. Oskar Ryk), 15. Piotr Kołc, 21. Łukasz Pietroń, 22. Mateusz Węsierski, 11. Mateusz Goerke - 9. Dawid Rogalski

żółte kartki: Goerke, Węsierski.
sędziował: Szymon Lizak (Poznań).
widzów: 1.540