Menu
Logo
Fortuna
 

Trzecie miejsce w Pro Junior System

Trzecie miejsce w Pro Junior System

Poza walką o drugoligowe punkty, w tle trwa rywalizacja o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji Pro Junior System. Drużyna PGE GKS Bełchatów niezmiennie plasuje się w czołówce programu PZPN. 

Po 27. kolejkach prowadzi Rozwój Katowice, który zgromadził 12.740 punkty, na drugiej pozycji jest Ruch Chorzów (11.473), a na trzecim nasza drużyna z 10.926 "oczkami". Za nami plasuje się Siarka Tarnobrzeg (10.466), która ma jednak jedno spotkanie rozegrane mniej a piąta jest Resovia Rzeszów (8880).

Na punkty i miejsce PGE GKS Bełchatów złożyły się minuty rozegrane przez czterech zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria ("zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie). To Damian Michalski, Patryk Mularczyk, Przemysław Zdybowicz i Marcin Ryszka, który od sierpniowego meczu w Łęcznej jest w myśl przepisów "liczony" podwójnie już jako nasz wychowanek.

Na swoje "liczone" minuty wciąż czekają z kolei Mateusz Stolarczyk i Konrad Matuszewski. Temu pierwszemu brakuje juz tylko 21 minut spędzonych na boisku, by swój dorobek dodać do puli całego zespołu.

Pro Junior System został stworzony przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

W sezonie 2016/17 PGE GKS Bełchatów zdobywając 11.291 punktów zajął 4. miejsce, które wówczas dało nagrodę w wysokości 375 tys. zł. Rok później "Brunatni" zajęli 11. miejsce z 8.246 punktami.

Obecny podział nagród programu PJS w 2 lidze (pula nagród to 4 mln zł):

1. miejsce - 1,1 mln zł
2. miejsce - 800 tys. zł
3. miejsce - 700 tys. zł
4. miejsce - 500 tys. zł
5. miejsce - 400 tys. zł
6. miejsce - 300 tys. zł
7. miejsce - 200 tys. zł

Co bardzo istotne, warunkiem bezwględnym otrzymania gratyfikacji jest brak spadku z ligi.

Według programu PJS wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy Młodzieżowców i Wychowanków w drużynach seniorskich. Klubom są przyznawane punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku. Programem PJS administruje i zarządza Departament Rozgrywek Krajowych PZPN pod kierunkiem dyrektora Łukasza Wachowskiego.

Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi.

Z kolei wychowanek - młodzieżowiec, to gracz, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

GKS 1962 Jastrzębie
GKS
1962
Jastrzębie
2020-02-29
17:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

PARTNERZY

Galeria Olimpia 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1139055