Menu
Logo
Fortuna
Pge

V. Putin: Wrócić na zwycięski tor

V. Putin: Wrócić na zwycięski tor

W tygodniu między meczami PGE GKS Bełchatów z Olimpiami zapytaliśmy Viktora Putina, który zadebiutował w Grudziądzu, o pierwsze wrażenia oraz atmosferę przed sobotą.

Jak z Twojej perspektywy wyglądała ta akcja, kiedy sędzia przerwał akcję w momencie, gdy szykowałeś się do strzału na bramkę Olimpii?

- Jeśli sędzia nie gwizdnął od razu, to powinien pozwolić kontynuować tę akcję do końca. Arbiter podjął inną decyzję i myślę, że nie była ona słuszna. Trzeba jednak dodać, że bramka nie musiała przecież wpaść, to nie była stuprocentowa szansa, choć z pewnością była to bardzo dobra okazja, by wyrównać stan meczu i w debiutanckim meczu strzelić gola. Szkoda, że to się nie udało, przez co czuję niedosyt po tym pierwszym spotkaniu, bo chciałem pomóc drużynie wrócić z chociaż punktem.

Obserwowałeś przebieg meczu w większości z perspektywy rezerwowego. Jak wyglądała nasza gra i czego zabrakło?

- W pierwszych piętnastu minutach, przeważali gospodarze, później jednak ogarnęliśmy wszystko, graliśmy swoją piłkę, która wyglądała nieźle. Zabrakło nam skuteczności, bo mieliśmy kilka dobrych okazji. Myślę, że w następnych spotkaniach będziemy mieli lepiej nastawione celowniki.

To był Twój pierwszy mecz w Polsce na poziomie ligi centralnej. Odczułeś różnicę względem III ligi?

- Na pewno jest solidniejszy poziom tych rozgrywek, czuje się, że sportowo to lepiej wygląda a także otoczka wokół meczu jest inna. Miałem przyjemność w końcu zadebiutować i poczuć tę atmosferę. Czuję się na siłach, by w tej lidze powalczyć i pomóc swojemu zespołowi.

Jaka atmosfera panuje w naszym zespole przed pojedynkiem z drugą Olimpią?

- Jesteśmy już po analizie i na ostatniej prostej przed tym meczem. Będziemy walczyć, żeby nie dać nikomu wywieźć od nas zdobyczy punktowej i trzymać tę twierdzę w Bełchatowie. Musimy wrócić na zwycięski tor i iść dalej.

Czy nie będzie rozprężenia po rywalizacji z czołowym zespołem a przed spotkaniem z „czerwoną latarnią”?

- Wydaje mi się, że właśnie mecze z dołem tabeli mogą zdecydować o układzie ligi na koniec. Takie spotkania jak w Grudziądzu są niezwykle ważne, ale nie można lekceważyć nikogo niżej klasyfikowanego. Mecz z Olimpii Elbląg z Radomiakiem pokazał, że nie jest to łatwy rywal i jest w stanie wygrać z wyżej notowanym rywalem.

Było sporo gratulacji po debiucie?

- Dostałem trochę gratulacji od rodziny, znajomych i kolegów z drużyny. Teraz czekam na pierwszego gola. W szatni nie było żadnej „akcji”, ale po bramce na pewno coś tam chłopaki wymyślą.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stomil Olsztyn
Stomil
Olsztyn
2019-07-27
19:00
D
Warta Poznań
Warta
Poznań
2019-08-03
17:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2019-08-10
19:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


 

PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 837360