Menu
Logo
Fortuna
Pge

[Zapowiedź] Mecz wiosennych liderów

[Zapowiedź] Mecz wiosennych liderów

Pojedynek trzeciego w tabeli PGE GKS Bełchatów z piątą w tabeli Olimpią Grudziądz jawi się jako najciekawsze spotkanie weekendu w II lidze. Szósty oficjalny mecz „Brunatnych” z „Biało-Zielonymi” rozpocznie się w niedzielę o godz. 18:00 i zakończy 24. kolejkę.

W tabeli „wiosny” z kompletem sześciu punktów obie ekipy plasują się tuż za plecami lidera z Siedlec, który ma najlepszy bilans bramkowy w 2019 roku. Grudziądzanie wygrali oba spotkania na wyjeździe, natomiast bełchatowianie oba domowe. Teraz czas na bezpośrednie starcie.

Po 23 seriach spotkań giekaesiacy z 40 punktami zajmują 3. miejsce w tabeli 2 ligi tracąc do lidera z Radomia 4 a do drugiego Widzewa 3 punkty. Rywale z Grudziądza znajdują się obecnie na 5. pozycji z 37 „oczkami”. Bilans wszystkich meczów PGE GKS to 11-9-3 (bramki 27-13), natomiast Olimpii 11-4-8 (45-34). W pięciu ostatnich ligowych spotkaniach bełchatowianie wywalczyli 10 punktów. W tym samym okresie pięciu spotkań grudziądzanie zdobyli 6 „oczek”.

Bilans wyjazdowych meczów ”Brunatnych” to 3-6-2 z bramkami 7-6 a po raz ostatni wracaliśmy bez punktów na koniec jesieni z Częstochowy. Olimpia na własnym stadionie zdobyła 20 punktów z bilansem 6-2-3 i bramkami 23-13.

Przy okazji naszego meczu nie można nie wspomnieć o rywalizacji także na ławce trenerskiej, ponieważ obecny szkoleniowiec Olimpii, Mariusz Pawlak, jest poprzednikiem Artura Derbina. I tu warto pokazać statystyki. Trener Pawlak prowadził PGE GKS Bełchatów w 38 meczach II ligi, w których giekaesiacy zdobyli 54 punkty z bilansem bramkowym 51-50. Trener Derbin ma już na koncie 34 mecze na ławce „Brunatnych” ze zdobyczą 57 punktów i bramkami 43-25. W pierwszym bezpośrednim starciu w rundzie jesiennej lepsza okazała się ekipa Artura Derbina, która wygrała 2:1 po golach Patryka Mularczyka i Bartłomieja Bartosiaka oraz Przemysława Kity.

Ten ostatni gracz jest z ośmioma trafieniami najskuteczniejszym zawodnikiem Olimpii a na wiosnę już trzy razy pokonywał rywali. W naszym zespole siedem goli ma „Mular” a wspomniany „Bartas” aż dziesięć asyst. Jeśli chodzi o ofensywę, to Olimpia z 45 bramkami jest na drugim miejscu w lidze, bełchatowianie mają ich na koncie 27.

Po dotychczasowych spotkaniach giekaesiacy z 13 straconymi golami mogą nadal pochwalić się najlepszą defensywą w II lidze a Paweł Lenarcik już trzynaście razy kończył spotkanie z czystym kontem. Olimpia straciła aż dwadzieścia jeden goli więcej.

W kadrze Olimpii jest obecnie dwóch zawodników z przeszłością w naszym klubie. To wychowanek „Brunatnych” Piotr Witasik, który nie wystąpił w żadnym z wiosennych spotkań oraz Aghvan Papikyan, na grę którego trzeba będzie bardzo uważać.

Niedzielny mecz będzie można obejrzeć dzięki płatnej transmisji na żywo a dostęp dla widzów kosztuje 12 zł. Co istotne, środki ze sprzedaży dostępów do transmisji trafiają do obu klubów.

Dostęp do meczu Olimpia Grudziądz - PGE GKS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stomil Olsztyn
Stomil
Olsztyn
2019-07-27
19:00
D
Warta Poznań
Warta
Poznań
2019-08-03
17:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2019-08-10
19:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


 

PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 837339