Bolesna porażka w Siedlcach

Pomimo dużo lepszej gry niż przed tygodniem drużyna PGE GKS Bełchatów ulega w arcyważnym pojedynku z Pogonią Siedlce 0:1. "Brunatni" przegrywają po bramce Mateusza Żytko po kontrowersyjnym rzucie karnym.

W pierwszej połowie giekaesiacy stworzyli sobie trzy sytuacje, ale po strzałach Łukasza Wrońskiego, Szymona Stanisławskiego i Seweryna Michalskiego piłka odbijała się od obrońców lub mijała słupek. W 37. minucie z powodo kontuzji z boiska zszedł Vaclav Cverna a zastąpił go Mateusz Szymorek.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu gospodarzy, których trzy razy powstrzymał Paweł Lenarcik. Jednak nim Pogoń osiągnęła tę przewagę, to "Brunatni" lepiej operowali piłką i prezentowali niezłą kulturę gry. Nie zabrakło walki i prawdziwego dążenia do zdobycia gola na otwarcie. Zabrakło jednak ponownie wykończenia sytuacji. W 81. minucie za kontuzjowanego Łukasza Wrońskiego wszedł Albin Maciejewski. Po chwili miała miejsca decydująca sytuacja, kiedy sędzia liniowy uznał, że Paweł Lenarcik sfaulował zawodnika Pogoni a skutecznym strzałem popisał się Mateusz Żytko.

Pogoń Siedlce 1-0 GKS Bełchatów
Mateusz Żytko 82 (k)

Pogoń Siedlce: 12. Rafał Misztal - 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła - 25. Rafał Augustyniak, 6. Marcin Paczkowski (55, 13. Kamil Dmowski), 20. Bartosz Osoliński, 11. Kamil Jonkisz (76, 7. Daniel Dybiec) - 10. Mariusz Rybicki (90, 24. Damian Świerblewski), 19. Daniel Gołębiewski.

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 25. Piotr Witasik, 42. Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna (37, 46. Mateusz Szymorek), 8. Lukáš Kubáň - 11. Łukasz Wroński (81, 30. Albin Maciejewski), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda, 7. Petr Zapalač - 66. Szymon Stanisławski, 15. Hieronim Gierszewski (67, 23. Cezary Demianiuk).

żółte kartki: Chyła, Paczkowski - Gierszewski, Zapalač, Demianiuk, Szymorek.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).