Udany początek wiosny!

Od zwycięstwa 1:0 z Ruchem Chorzów rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze PGE GKS Bełchatów. Bohaterem bramkowej akcji był młodzieżowiec Marcin Ryszka, który wykorzystał podanie Bartosza Biela i lewą nogą z bliskiej odległości pokonał Kamila Lecha, syna naszego byłego bramkarza.

W meczu z „Niebieskimi” pierwsi zaatakowali bełchatowianie a przed szansą na gola stanął Emile Thiakane, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył w boczną siatkę. Kolejna poważna sytuacja i od razu gol. Po serii podań wokół „szesnastki” i w niej piłka trafiła do Marcina Ryszki a ten strzelił swojego pierwszego gola w barwach „Brunatnych”. Godne odnotowania był jeszcze bardzo mocny strzał Mikołaja Grzelaka nad poprzeczką w 42. minucie. Goście nie stworzyli tak poważnego zagrożenia.

Po zmianie stron Ruch nieco lepiej zaczął, ale nic z tego nie wynikało. W 59. minucie Paweł Lenarcik musiał zainterweniować po uderzeniu głową jednego z chorzowian. Siedem minut później Thiakane w swoim dynamicznym stylu zagrał z lewego skrzydła a piłkę do siatki wpakował Biel. Niestety sędzia główny tego trafienia nie uznał i mamy spore wątpliwości, czy słusznie. Na dziesięć minut przed końcem po centrze z rzutu wolnego Marcin Grolik, ale nasz stoper posłał piłkę nad poprzeczką. W ostatnich sekundach młodzieżowiec Przemysław Zdybowicz poradził sobie z obrońcą i huknął centymetry nad poprzeczką chorzowskiej bramki.

Spotkanie zakończyło się zatem jednobramkowym zwycięstwem ekipy Artura Derbina, która utrzymuje czwarte miejsce w tabeli i kontakt z rywalami ze ścisłej czołówki. Było to pierwsze domowe zwycięstwo z "Niebieskimi" od 2010 roku.

W następną sobotę o godz. 17 PGE GKS Bełchatów w hicie kolejki zmierzy się ponownie na własnym obiekcie z Górnikiem Łęczna Franciszka Smudy.

PGE GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 1:0
Marcin Ryszka 30.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak - 14. Bartosz Biel (90, 9. Hubert Tylec), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane - 7. Bartłomiej Bartosiak (85, 59. Przemysław Zdybowicz).

Ruch Chorzów: 94. Kamil Lech - 30. Konrad Budek, 18. Lukáš Ďuriška (68, 7. Bartłomiej Wdowik), 15. Łukasz Wiech, 73. Bartłomiej Kulejewski - 13. Lucjan Zieliński, 32. Robert Obst, 88. Michał Mokrzycki (54, 24. Wojciech Kędziora), 16. Michał Walski, 14. Mateusz Bartolewski - 33. Piotr Giel (73, 9. Mariusz Idzik).
żółte kartki: Grzelak - Bartolewski, Wiech, Idzik, Budek.

sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

widzów: 2.020