Wygrana z Lechią w piątym teście

W rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała miejscową Lechię 2:1 (1:0). W teście z solidnym trzecioligowcem zobaczyliśmy dwudziestu jeden giekaesiaków. Zabrakło leczących urazy Patryka Rachwała i Mateusza Szymorka.

Wynik spotkania został otwarty już w 7. minucie, kiedy Paweł Czajkowski wycofał piłkę z prawej strony pola karnego na szesnasty metr, skąd silnym uderzeniem w prawy róg futbolówkę skierował do siatki skrzydłowy Emile Thiakane. Kolejne godne odnotowania sytuacje bełchatowianie stwarzali ze stałych fragmentów. W 28. minucie po rzucie rożnym Bartosz Biel uderzył piłkę głową nad poprzeczką. Bliżej szczęścia był siedem minut później Marcin Grolik, który także uderzeniem głową obił słupek bramki rywala. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Poza wspomnianymi sytuacjami nie zabrakło także agresywności i walki o każdą piłkę niczymw  ligowym starciu, co powodowało „iskrzenie” na boisku.

Po zmianie stron wyszła niemal zupełnie nowa jedenastka giekaesiaków i trzeba przyznać, że pierwszych kilkanaście minut należało do gospodarzy, którzy częściej przebywali w okolicach naszego pola karnego. Obrona i golkiperzy spisywali się jednak bez zarzutu. W 64. minucie po centrze z rzutu rożnego Huberta Tylca piłkę głową uderzył Mikołaj Bociek, tę odbił jeszcze bramkarz Lechii, ale wobec dobitki głową Marcina Sierczyńskiego był bezradny. W 76. minucie Krystian Wojtczyk obronił strzał z rzutu karnego. Napór tomaszowian trwał a jego owocem stał się gol Rafała Nowaka, który głową skierował piłkę obok słupka. Jeszcze w końcówce lechiści mieli okazję do wyrównania, ale jeden z nich fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Na koniec Przemysław Zdybowicz oddał niecelny strzał z pola karnego i sparing zakończył się trzecim zwycięstwem „Brunatnych”.

W sobotę podzielona na dwie drużyny kadra PGE GKS Bełchatów rozegra sparingi z Sokołem Konsport Aleksandrów Łódzki (Bełchatów, godz. 11) oraz GKS Tychy (Spała, godz. 15:30).

Lechia Tomaszów Mazowiecki – PGE GKS Bełchatów 1:2
Rafał Nowak 85. - Emile Thiakane 7., Marcin Sierczyński 64.

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Daniel Niźnik (31. Paweł Lenarcik) - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Marcin Grolik, Mikołaj Grzelak - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Bartosz Biel, Patryk Mularczyk, Emile Thiakane - Bartłomiej Bartosiak

II połowa: Paweł Lenarcik (61. Krystian Wojtczyk) - Marcin Sierczyński (67. Mikołaj Grzelak), Marcin Grolik (67. Damian Michalski), Mariusz Magiera, Mateusz Stolarczyk - Konrad Matuszewski, Mikołaj Bociek - Dawid Kocyła, Viktor Putin, Hubert Tylec - Przemysław Zdybowicz