Menu
Logo
Fortuna
 

Trwa testowanie "Brunatnych"

Trwa testowanie "Brunatnych"

Trwa pierwszy mikrocykl przygotowań kadry PGE GKS bełcatów do rundy wiosennej, w którym największy nacisk położony jest na przetestowanie organizmów poszczególnych zawodników by móc jak najefektywniej pracować z nimi w najbliższych tygodniach.

Po środowych testach wydolnościowych, dziś w hali widowiskowo-sportowej przy ul. 1 Maja giekaesiacy spotkali się, by wykonać inne próby. Dwudziestu czterech zawodników zostało podzielonych na dwie podgrupy, które po rozgrzewce przystąpiły do testów.

Pierwszy z nich - szybkościowy - polegał na pokonaniu w maksymalnej prędkości 30 metrów a fotokomórki "łapały" prędkość na odcinkach 5, 10 i 30 metrów. Każdy z piłkarzy wykonał cztery rundy po dwie ze startu z miejsca i lotnego. Po odpoczynku odbył się tzw. test RAST, czyli na ocenę wytrzymałości beztlenowej, podczas którego giekaesiacy odcinek 30 metrów pokonali sześciokrotnie. Wyniki obu testów, przeprowadzonych przez IPM Sport Łukasz Alama, trafią do klubu jutro a głównym celem po ich analizie będzie odpowiednie dozowanie obciążeń treningowych.

Podczas gdy jedni biegali, drudzy przeszli pod okiem fizjoterapeuty Damiana Zielińskiego test FMS, czyli ocenę funkcjonalną mechaniki ruchu ciała. Ma to na celu sprawdzenie jakości ruchu, m.in. mobilności stawów, koordynacji nerwowo-mięśniowej czy jakości wykonania prawidłowych wzorców ruchowych.

Na jutro zaplanowano ostatni etap, czyli testy siły, które zostaną przeprowadzone ponownie w podgrupach (10 i 11) w sali fitness.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

GKS 1962 Jastrzębie
GKS
1962
Jastrzębie
2020-02-29
17:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

PARTNERZY

Galeria Olimpia 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1138994