Awans drugiej drużyny do półfinału

Drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów pokonała na GIEKSA Arenie faworyzowanego Sokoła Aleksandrów Łódzki 3:1 (1:1) i awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. To tym bardziej cenne zwycięstwo, że w ekipie lidera 3 ligi zagrało kilku doświadczonych zawodników.

Lepiej mecz rozpoczęli gości, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie po strzale głową występującego jeszcze niedawno w Ekstraklasie Krzysztofa Nykiela. Podopieczni trenera Krystiana Kieracha potrzebowali trochę czasu, by się otrząsnąć po tym szybkim golu i z każdą minutą poczynali sobie coraz lepiej. Szanse na pokonanie bramkarza Sokołą milei Marcin Wdowiak, Damian Michalski i Marcin Szóstakiewicz. Bramkę dającą wyrównanie dał jednak Maciej Łabędzki, który wykorzystał podanie Krystiana Pałczyńskiego i w spokojny sposób pokonał golkipera z Aleksandrowa.

Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu bełchatowian. Gola na 2:1 zdobył pieknym strzałem zza pola karnego Albin Maciejewski. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki. Świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Łabędzki, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem. Kropkę nad "i" postawił kapitan Michał Sitarz, który najlepiej zachował się w polu karnym Sokoła i z bliska wbił piłkę do siatki.

PGE GKS Bełchatów - Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1
Maciej Łabędzki 39., Albin Maciejewski 59., Michał Sitarz 87. - Krzysztof Nykiel 5.

PGE GKS II: Kamil Bruchajzer - Jakub Paluszkiewicz, Damian Michalski, Marcin Wdowiak, Marcin Szóstakiewicz - Mikołaj Bociek (62. Patryk Nouri), Michał Sitarz - Albin Maciejewski, Krystian Pałczyński (89. Michał Lewandowski), Piotr Góralczyk (75. Jacek Bloch) - Maciej Łabędzki (87. Wojciech Byszewski)

Sokół Aleksandrów: Karolak – Nykiel (46. Przybyła), Golański, Zwoliński, Kwiatkowski – Zasada (46. Chojecki), Osowski (72. Knera), Pecyna, J. Bistuła (60. Łabędzki), Rogalski – Pietrasiak