Statystyczne podsumowanie jesieni

Czas na statystyczne podsumowanie długiej piłkarskiej jesieni w wykonaniu pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów na boiskach 2 ligi oraz w Pucharze Polski.

Liga

„Brunatni” zajęli z 34 punktami 4. miejsce w tabeli 2 ligi. Na tę zdobycz punktową złożyło się po 9 zwycięstw i tyleż remisów (pamiętajmy o dwóch ujemnych punktach). We wszystkich spotkaniach bełchatowianie zdobyli 24 gole i stracili tylko 13 bramek (najlepsza defensywa w lidze).

Giekaesiakom bardziej sprzyjał własny stadion, na którym zdobyli 21 punktów ze stosunkiem bramek 17-7. Wyjazdy to z kolei 15 „oczek” i bramki 7-6.

W 14 meczach do przerwy był remis (12 po 0:0), w pięciu prowadziliśmy a w dwóch przegrywaliśmy.

Klasyfikacja Pro Junior System:

Po 21. kolejkach PGE GKS Bełchatów zajmuje z 8557 punktami 3. miejce w tej klasyfikacji (czwarta Siarka ma jeden mecz mniej).

Puchar Polski

W „Pucharze Tysiąca Drużyn” drużyna PGE GKS Bełchatów rozegrała dwa mecze z drużynami z wyższych klas rozgrywkowych.

1:1, 0:0 - 4 razy

Drużyna ma na koncie 25 zdobytych goli (0,92 gola na mecz) i 15 straconych (0,65 na mecz).

rzut karny: 3

W rozgrywkach ligowych i pucharowych przynajmniej jedną minutę zaliczyło w składzie PGE GKS Bełchatów 21 zawodników, w tym sześciu młodzieżowców i aż jedenastu wychowanków. Ośmiu piłkarzy zadebiutowało w pierwszym zespole „Brunatnych” w meczu na poziomie centralnym.

Najlepszy w punktacji „kanadyjskiej” okazał się został Bartłomiej Bartosiak, który strzelił 4 gole i zaliczył aż 9 asyst. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji są Patryk Mularczyk (7+1) i Bartosz Biel (6+2) a trzecim Émile Thiakane (6).