CLJ U-18: Faworyt z Kielc górą

W rozegranym wyjątkowo na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej meczu 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 drużyna PGE GKS Bełchatów uległa liderującej rozgrywkom Koronie Kielce 0:2 (0:1).

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli faworyci z Kielc, którzy długo nie pozwalali giekaesiakom na zagrożenie własnej bramce a sami mocno przyciskali naszą defensywę. W 8. minucie po rzucie wolnym z bliskiej odległości strzałem głową 15-letniego Kewina Komara pokonał Bartłomiej Gawlik. Po jakimś czasie bełchatowianie zaczęli lepiej odnajdywać się na boisku i coraz bardziej zagrażać bramkarzowi Korony. W pewnym okresie zaczęło „pachnieć” golem dla gospodarzy, ale to się w pierwszej połowie już nie zamieniło na wyrównujące trafienie.

Po zmianie stron kielczanie nadal nie pozwolili sobie na stratę gola a sami zdobyli go w 60. minucie, kiedy bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego Komara pokonał Jakub Górski. Goście mogli podwyższyć wynik, ale zabrakło im skuteczności. Ostatecznie zgarnęli kolejne trzy punkty. Możemy żałować tego ostatniego kwadransa z pierwszej połowy, kiedy była szansa na zdobycie gola.

Za tydzień, w sobotę 24 listopada o godz. 12, najprawdopodobniej na boisku ze sztuczną nawierzchnią, nasz zespół zmierzy się z inną czołową ekipą CLJ U-18, Legią Warszawa.

PGE GKS Bełchatów – Korona Kielce 0:2
Gawlik 8., Górski 60.

Skład GKS: Kewin Komar - Bartłomiej Lisowski (74’ Jakub Sionkowski), Robert Kowalik, Jakub Kozica, Igor Miller - Damian Michalak, Bartosz Łudczak (64’ Damian Wdowiak), Mieszko Śpiewak, Piotr Mielczarek (46’ Olaf Hajdasz), Dawid Kocyła (64’ Jakub Szczyszek) - Damian Warnecki

Trenerzy: Marcin Węglewski i Zygmunt Łuszcz
Kierownik Piotr Michalak

Skład Korony: Dutka – Prętnik, Bartosiak, Gawlik, Kordas – P. Lisowski (75’ Pawczyński), Sewerzyński – Długosz (68’ Sowiński), Piróg (86’ Szelągowski), D. Lisowski (68’ Gurski) – Górski