Menu
Logo
Fortuna
Pge

Po jesieni trzecie miejsce w PJS

Po jesieni trzecie miejsce w PJS

Po 17 kolejkach 2 ligi, czyli pełnej rundzie jesiennej sezonu 2018/19, drużyna PGE GKS Bełchatów z 6761 punktami zajmuje trzecie miejsce w prowadzonym przez PZPN rankingu Pro Junior System. W czołówce tej klasyfikacji wciąż nie ma żadnego innego klubu spośród najlepszych w rozgrywkach ligowych.

W klasyfikacji prowadzi zdecydowanie Ruch Chorzów (9373 punkty), na drugiej pozycji jest Rozwój Katowice (7702), a tuż za nami plasuje się Siarka Tarnobrzeg (6581). Piąty Górnik Łęczna "uzbierał" do tej pory 5443 punktów.

Jak wspmnieliśmy, jesteśmy jedynym zespołem z czołówki tabeli 2 ligi, która znajduje się jednocześnie wśród siedmiu najlepiej punktujących klubów w Pro Junior System, które zostaną nagrodzone przez PZPN po sezonie. Co bardzo istotne, warunkiem bezwględnym otrzymania gratyfikacji jest brak spadku z ligi.

Na punkty i miejsce PGE GKS Bełchatów złożyły się minuty rozegrane przez trzech zawodników, którzy spełnili wymagane kryteria ("zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie). To Damian Michalski, Patryk Mularczyk i Marcin Ryszka, który od meczu w Łęcznej jest w myśl przepisów "liczony" podwójnie już jako nasz wychowanek.

Na swoje "liczone" minuty wciąż czekają z kolei Mateusz Stolarczyk,  Przemysław Zdybowicz i Konrad Matuszewski. Temu pierwszemu brakuje juz tylko 28 minut spędzonych na boisku, by swój dorobek dodać do puli całego zespołu. Co ciekawe, każdy z ww. zawodników wystąpił w meczu przeciwko Błękitnym Stargard a w pewnym momencie na placu gry przebywało ich aż pięciu.

Pro Junior System został stworzony przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem Programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.

W sezonie 2016/17 PGE GKS Bełchatów zdobywając 11.291 punktów zajął 4. miejsce, które wówczas dało nagrodę w wysokości 375 tys. zł. Rok później "Brunatni" zajęli 11. miejsce z 8.246 punktami.

Obecny podział nagród programu PJS w 2 lidze (pula nagród to 4 mln zł):

1. miejsce - 1,1 mln zł
2. miejsce - 800 tys. zł
3. miejsce - 700 tys. zł
4. miejsce - 500 tys. zł
5. miejsce - 400 tys. zł
6. miejsce - 300 tys. zł
7. miejsce - 200 tys. zł

Według programu PJS wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy Młodzieżowców i Wychowanków w drużynach seniorskich. Klubom są przyznawane punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku. Programem PJS administruje i zarządza Departament Rozgrywek Krajowych PZPN pod kierunkiem dyrektora Łukasza Wachowskiego.

Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi.

Z kolei wychowanek - młodzieżowiec, to gracz, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stomil Olsztyn
Stomil
Olsztyn
2019-07-27
19:00
D
Warta Poznań
Warta
Poznań
2019-08-03
17:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2019-08-10
19:00
D

Fotogalerie


PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


 

PARTNER MEDIALNY

belsportbelsport

PARTNERZY

Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 840669