"Kolorowe" derby na remis

Potężne emocje, wiele kartek, świetny doping dla obu zespołów, duży ładunek „energetyczny”, ale brak goli. Tak w skrócie wyglądał wyjazdowy pojedynek PGE GKS Bełchatów z Widzewem Łódź.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, kiedy już w 9. minucie Patryk Mularczyk z lewego skrzydła podał do Emile Thiakane, ale Senegalczyk z trzynastego metra źle uderzył i piłka nie zmierzyła w światło bramki. W odpowiedzi widzewiacy trafili w słupek, ale wcześniej sędzia odgwizdał faul na naszym obrońcy. W 15. minucie za uderzenie Patryka Rachwała z boiska został wyrzucony Daniel Świderski. Kwadrans później Dario Krišto uderzył silnie z 22 metrów, ale Paweł Lenarcik wybił piłkę and poprzeczkę. W końcówce trochę więcej się zadziało, bo strzał Krišto wybił głową Marcin Grolik. Po chwili akcja przeniosła się w drugie pole karne, gdzie po silnym dośrodkowaniu obrońca Widzewa uderzył piłką w słupek własnej bramki. Na koniec po dośrodkowaniu Bartka Bartosiaka z rzutu rożnego Grolik uderzył głową niecelnie będąc w „szesnastce” gospodarzy.

Druga połowa długo nie mogła się rozkręcić. Dominowała walka o każdą piłkę, wielka determinacja, mnożyły się faule, szczególnie widzewiaków, którzy często nie nadążali za rywalami. Emocje wygrały w tym spotkaniu, choć to giekaesiacy lepiej trzymali je na wodzy grając bardzo pewnie i ostrożnie w defensywie. Zabrakło jednak śmielszych ataków. Pierwszy strzał PGE GKS Bełchatów w światło bramki oddał Bartosiak z 18 metrów, ale był zbyt słaby. W 70. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył przebywający od dziesięciu minut na boisku Sebastian Kamiński. Nie zmieniło to obrazu spotkania, bo nadal dominowała uważna gra i koncentracja. W  79. minucie po zamieszaniu Damian Michalski źle trafił głową i piłka pofrunęła obok słupka. W końcówce groźny strzał z rzutu wolnego uderzył Krišto.

W najbliższą środę o godz. 18:30 na stadionie przy Sportowej nasza drużyna zmierzy się w ramach 1/16 Pucharu Polski z Miedzią Legnica.

Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów 0:0

Widzew: 21. Patryk Wolański - 28. Marcin Kozłowski (77, 33. Tomasz Wełna), 2. Radosław Sylwestrzak, 95. Sebastian Zieleniecki, 22. Marcel Pięczek (79, 30. Mikołaj Gibas) - 37. Marek Zuziak (60, 8. Sebastian Kamiński), 4. Maciej Kazimierowicz, 14. Dario Krišto, 18. Daniel Mąka (51, 92. Filip Mihaljević), 77. Konrad Gutowski - 9. Daniel Świderski

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 16. Mikołaj Grzelak - 30. Bartosz Biel (87, 2. Mateusz Szymorek), 20. Patryk Rachwał (80, 59. Przemysław Zdybowicz), 8. Paweł Czajkowski, 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane (80, 9. Hubert Tylec) - 7. Bartłomiej Bartosiak

żółte kartki: Gutowski, Mąka, Kazimierowicz, Krišto, Zuziak, Kamiński - Rachwał, Grolik.
czerwone kartki: Daniel Świderski (15. minuta, Widzew, za uderzenie przeciwnika), Sebastian Kamiński (69. minuta, Widzew, za drugą żółtą)