Skuteczny Kluczbork wywozi trzy punkty

Nie takiego występu oczekiwali kibice PGE GKS Bełchatów w konfrontacji z przedostatnim w tabeli MKS Kluczbork. Goście z Opolszczyzny po raz kolejny okazali się niewygodnym i jednocześnie bardzo skutecznym rywalem zdobywając przy Sportowej trzy punkty po zwycięstwie 2:0 (1:0).

Pierwsze pół godziny nie zapowiadało takiego finiszu. Tempo meczu nie było zbyt wysokie a goście rzadko zbliżali się w pobliże naszego pola karnego. To „Brunatni” stworzyli sobie dobre sytuacje, ale ani Seweryn Michalski ani Łukasz Wroński nie pokonali Oskara Pogorzelca. Strzał, który przysporzył nieco problemów golkiperowi gości oddał też Petr Zapalač. W 20. minucie do głosy pierwszy raz doszli przeciwnicy, kiedy Maciej Krakowiak obronił strzał Kowalczyka. Gdy wydawało się, że wynik do przerwy pozostanie bezbramkowy, błąd bełchatowian w kryciu przy wyrzucie z autu, skończył się indywidualną akcją Piotra Madejskiego, który ku ogólnej konsternacji zmieścił piłkę w naszej bramce.

Na drugą połowę „Brunatni” wyszli z dwoma napastnikami, bowiem za Aghvana Papikyana trener Rafał Ulatowski desygnował do gry Szymona Stanisławskiego. Plan na poprawę wyniku szybko musiał ulec zmianie, ponieważ niedługo po rozpoczęciu tej części gry bardzo dobrą akcją popisał się Michał Szewczyk i w prostu sposób oszukał obrońców a następnie płaskim strzałem dla gościom prowadzenie 2:0, którego już nie oddali. „Brunatnym” nie pomogło wprowadzenie dwóch kolejnych ofensywnych zawodników, choć z pewnością przez większą część spotkania operowali piłką na połowie MKS-u. Na pewno zespołowi pomogłaby bramka, która powinna wpaść w 55. minucie, ale Cezary Demianiuk i Szymon Stanisławski przegrali pojedynki z bramkarzem z Kluczborka. Czarek miał jeszcze jedną dobrą sytuację, ale przestrzelił z bliskiej odległości. Kolejna wiosenna porażka stała się faktem. Po meczu trener Ulatowski bardzo długo został w szatni. Mamy nadzieję, że te męskie rozmowy odpowiednio wpłyną na zespół.

PGE GKS Bełchatów 0-2 MKS Kluczbork
Piotr Madejski 41, Michał Szewczyk 47

PGE GKS Bełchatów: 22. Maciej Krakowiak - 18. Lukas Klemenz, 42. Seweryn Michalski (77, 10. Dawid Flaszka), 5. Václav Cverna, 8. Lukáš Kubáň - 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda - 11. Łukasz Wroński (77, 9. Alen Ploj), 16. Aghwan Papikjan (46, 66. Szymon Stanisławski), 7. Petr Zapalač - 23. Cezary Demianiuk.

MKS Kluczbork: 1. Oskar Pogorzelec - 11. Adam Orłowicz, 17. Łukasz Ganowicz, 3. Paweł Gierak, 7. Łukasz Uszalewski - 6. Michał Szewczyk, 25. Piotr Kasperkiewicz, 77. Sebastian Deja (86, 26. Bartosz Brodziński), 13. Marcin Nowacki, 27. Piotr Madejski (81, 21. Kamil Kuczak) - 19. Maciej Kowalczyk (83, 8. Piotr Giel).

żółte kartki: Szewczyk, Deja, Uszalewski, Ganowicz.
sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
widzów: 1400.