Mamy zwycięstwo na wyjeździe!

Cierpliwość popłaciła i dzięki bramce w końcówce spotkania drużyna PGE GKS Bełchatów wygrała z Olimpią Elbląg 1:0 (0:1) notując swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. To nie przyszło jednak łatwo.

Spotkanie przy ul. Agrykola 8 miało specjalna oprawę, ponieważ po raz pierwszy w historii zabłysły tu przy okazji meczu jupitery. Publiczność też w miarę dopisała, więć można było spodziewać się ciekawego widowiska.

Tabela jednak nie kłamie i gospodarze przeciwstawili dziś głównie ambicję, natomiast groźnych sytuacji nie stworzyli zbyt wiele. Co innego goście, którzy chcieli wreszcie wygrać na wyjeździe. W 11. minucie najlepiej dziś ofensywnie dysponowany Emile Thiakane zagrał z lewej strony na głowę Bartosza Biela, ale ten źle trafił piłkę głową i ta poleciała daleko obok słupka. Po chwili Emile uderzył z dystansu nad poprzeczką. Kilka minut później Michał Kiełtyka z Olimpii tyłem głowy uderzył z kolei nad naszą poprzeczką. 23. minuta to "zabawa" Thiakane z obrońcami i płaski strzał prosto w bramkarza.

Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damian Michalski strzałem głową uderza obok słupka bramki Olimpii. Trzeba przyznać, że defensywy obu zespołów solidnie pracowały, by nie dopuścić do sytuacji podbramkowych.

Po zmianie stron pierwi zaatakowali "Brunatni". W 50. minucie jeden z naszych zawodników z około pięciu metrów przestrzelił nad poprzeczką gospodarzy. Niedługo później Marcin Ryszka w dobrej sytuacji źle uderzył w polu karnym. Po godzinie gry miała miejsce najgroźniejsza sytuacja Olimpii, ale po centrze z prawego skrzydła nikt nie uderzył futbolówki w polu karnym bełchatowian. W 68. minucie Bartosz Biel strzelił zza pola karnego, ale piłka była zbyt łatwa dla bramkarza elblążan. 74. minuta to strzał Thiakane z rzutu wolnego i skuteczna obrona Dawida Kapłona a po chwili Senegalczyk trafił piłkę w spojenie słupka z poprzeczką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, Hubert Tylec dośrodkował z rzutu rożnego a Damian Michalski świetnie zamknął akcję i głową skierował piłkę do siatki Olimpii! Drugie trafienie naszego wychowanka w sezonie dało nam pierwsze zwycięstwo na obcym stadionie!

W następną sobotę o godz. 18 drużyna PGE GKS Bełchatów zagra u siebie z Rozwojem Katowice. Musicie być przy Sportowej!

Olimpia Elbląg - PGE GKS Bełchatów 0:1
Damian Michalski 86.

Olimpia: 1. Dawid Kapłon - 16. Tomasz Sedlewski, 13. Michał Kuczałek, 5. Kamil Wenger, 11. Mateusz Bogdanowicz - 24. Tomasz Persona (77, 18. Oskar Rynkowski), 4. Kacper Korkliniewski, 8. Michał Ressel, 17. Jakub Bojas (71, 9. Michał Fidziukiewicz), 23. Michał Kiełtyka (46, 10. Mateusz Szmydt) - 6. Anton Kołosow (82, 70. Bartosz Nowicki).

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 2. Mateusz Szymorek - 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka - 30. Bartosz Biel, 19. Patryk Mularczyk (83, 59. Przemysław Zdybowicz), 11. Émile Thiakane - 7. Bartłomiej Bartosiak (66, 9. Hubert Tylec).

żółte kartki: Kołosow - Czajkowski, Zdybowicz