CLJ U-18: Porażka w Kielcach

Młodzi piłkarze PGE GKS Bełchatów U-18 przegrali spotkanie 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 z Koroną Kielce. Jedyna bramka meczu padła w 80. minucie, a bełchatowianie grali wówczas w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Damian Wdowiak.

Mecz, który rozegrano na stadionie przy ul. Szczepaniaka, przez większość jego trwania był zdominowany przez gospodarzy. Jednak w bardzo dobrej formie był nasz bramkarz, Krystian Wojtczyk. W 30. minucie boisko musiał opuścić Mieszko Śpiewak, którego zastąpił Damian Wdowiak. To właśnie ten gracz ujrzał w 71. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Korona wykorzystała tę przewagę już kilka minut później, zdobywając bramkę na wagę kompletu punktów. Jej autorem był Klaudiusz Marzec.

Teraz naszą drużynę czeka kolejny mecz w ramach najwyższej klasy juniorskich rozgrywek w Polsce, a rywalem będzie Legia Warszawa. Mecz zaplanowano na weekend 11-12 sierpnia na wyjeździe.

Korona Kielce CLJ U-18 - PGE GKS Bełchatów CLJ U-18 1:0 (0:0)

GKS CLJ U-18: Krystian Wojtczyk - Bartłomiej Lisowski, Mieszko Śpiewak (30’ Damian Wdowiak), Robert Kowalik, Jakub Sionkowski - Damian Michalak, Kacper Burkowski - Piotr Mielczarek (57’ Dawid Kocyła), Olaf Hajdasz (74’ Jakub Kozica), Bartosz Łudczak (60’ Jakub Szczyszek) - Damian Warnecki

Trenerzy: Marcin Węglewski i Zygmunt Łuszcz