W Katowicach lepszy pierwszoligowiec

W drugim letnim sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała na wyjeździe z pierwszoligowym GKS Katowice 1:2 (0:0). W zespole „Brunatnych” wystąpiło łącznie 23 zawodników.

Mecz kontrolny na stadionie przy ul. Bukowej nie przyniósł większych emocji i wielu klarownych sytuacji. To nie ten etap. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska a większe zagrożenie dla rywala stwarzali gospodarze. Pierwsza połowa spotkania skończyła się jednak bezbramkowym remisem. Po zmianie stron i składów gole już padły i wszystkie po dośrodkowaniach z rzutu rożnego. Pierwsze dwa to dzieło katowiczan, którzy wykorzystali nasze błędy w grze obronnej dwukrotnie w ciągu pięciu minut pokonując testowanego w zespole Artura Derbina bramkarza Macieja Wierzbickiego. Kontaktową bramkę ładnym strzałem zdobył występujący dziś w środku pola Bartłomiej Zieliński. Na więcej bełchatowian nie było stać, choć Dawid Flaszka, który wrócił z testów w Piaście Gliwice, miał jeszcze dobrą sytuację.

W drużynie PGE GKS Bełchatów zagrali testowani Mateusz Szymorek, Paweł Czajkowski, Szymon Hajduk i wspomniany Wierzbicki. Sztab szkoleniowy przyglądał się także dyspozycji Kamila Poźniaka, któremu kończy się umowa w Gwardii Koszalin.

Kolejny sparing ”Brunatni” rozegrają w najbliższą środę w Opolu, gdzie rywalem będzie pierwszoligowa Odra.

GKS Katowice - PGE GKS Bełchatów 2:1
Tomasz Midzierski 50., Dalibor Volaš 55. - Bartłomiej Zieliński 63.

GKS Katowice:

I połowa: Szymon Frankowski - Rafał Remisz, Mateusz Kamiński, Adam Kokoszka, Konrad Andrzejczak, Adrian Łyszczarz, Kamil Kurowski, Damian Michalik, Wojciech Słomka, Michał Szczyrba, Piotr Kurbiel

II połowa: Mariusz Pawełek - Adrian Frańczak, Patryk Wnuk, Tomasz Midzierski, Wojciech Lisowski, Paweł Mandrysz, Dominik Bronisławski, Bartłomiej Poczobut, Kacper Tabiś, Adrian Błąd, Dalibor Volaš

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Marcin Ryszka - Paweł Czajkowski, Szymon Hajduk, Mikołaj Bociek, Kamil Poźniak, Émile Thiakane - Bartłomiej Bartosiak

II połowa: Maciej Wierzbicki - Mikołaj Grzelak, Damian Michalski, Filip Kendzia, Mateusz Szymorek - Patryk Rachwał, Bartłomiej Zieliński (63. Kacper Szafrański) - Mateusz Stolarczyk, Dawid Flaszka, Kamil Szubertowski - Hubert Berłowski