Dwubramkowa zaliczka juniorów starszych

W rozegranym na stadionie przy ul. Sportowej 3 pierwszym meczu finałowej fazy barażów o Centralną Ligę Juniorów drużyna GKS Bełchatów pokonała zespół UKS NAKI Olsztyn 2:0 (1:0). Tym samym "Brunatni" są już tylko o krok od osiągnięcia swojego celu.

Mecz nie był jednak łatwy i bełchatowianie długo czekali na pierwszego gola. W odróżnieniu od poprzedniego rywala z Leszna, młodzi olsztynianie częściej zapędzali się pod nasze pole karne i stwarzali zagrożenie. Na domiar złego bolesnego urazu kolana doznał w 30. minucie Daniel Chwałowski, którego zmienił Jakub Kozica. Z czasem podopieczni Jakuba Renosika zaczęli łapać swój rytm. I tak najpierw po ładnej indywidualnej akcji Przemysław Zdybowicz kropnął obok spojenia słupka z poprzeczką a w 42. minucie po kontrataku sprytnym strzałem popisał się obrońca Robert Kowalik wbijając piłkę do siatki obok lewego słupka.

Po zmianie stron bardzo szybko prowadzenie podwyższył Konrad Matuszewski, który kapitalnie przymierzył z około 20 metrów wzbudzając aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Nasza drużyna stworzyła sobie jeszcze dwie klarowne sytuacje, ale zabrakło skuteczności. Bełchatowianie, pomimo natarcia rywala w ostatnich minutach, zdołali utrzymać korzystny wynik i na piątkowy rewanż w Olsztynie pojadą z dwubramkową zaliczką.

GKS Bełchatów - UKS NAKI Olsztyn 2:0
Robert Kowalik 42., Konrad Matuszewski 47.

Skład GKS: Krystian Wojtczyk - Bartłomiej Lisowski, Miłosz Śpiewak, Robert Kowalik, Igor Miller - Damian Michalak (72. Jakub Szczyszek), Daniel Chwałowski (30. Jakub Kozica) - Tomasz Lewandowski (60. Damian Warnecki), Konrad Matuszewski, Jakub Szaniec (43. Sebastian Janik) - Przemysław Zdybowicz (90.+1 Bartosz Łudczak).

Trenerzy: Jakub Renosik i Zygmunt Łuszcz