Na początek wygrana z Piastem

W pierwszym letnim meczu kontrolnym drużyna PGE GK Bełchatów wygrała we Wronkach z Piastem Gliwice 2:0 (1:0). W konfrontacji przeciwko zespołowi Lotto Ekstraklasy wystąpiło siedmiu testowanych zawodników.

Początek sparingu w Wielkopolsce należał do Piasta, który stwarzał większe zagrożenie pod naszą bramką, ale nie zdołał pokonać Pawła Lenarcika. W 15. minucie za to przed szansą na gola stanął Damian Michalski, ale uderzył piłkę nad poprzeczką. Nasz młodzieżowiec poprawił jednak celownik tuż przed przerwą, kiedy po centrze Bartłomieja Bartosiaka z rzutu rożnego wbił głową futbolówkę do bramki gliwiczan.

Po zmianie stron w obu zespołach doszło do wielu roszad, ale przebieg spotkania był podobny. Swoje sytuacje mieli ekstraklasowcy (m.in. testowany w Piaście Dawid Flaszka), ale gola zdobyli bełchatowianie, kiedy to po centrze z lewej strony Kamila Szubertowskiego piłkę głową do siatki skierował obserwowany przez trenera Artura Derbina napastnik Hubert Laskowski.

Poza wspomnianym Laskowskim w ekipie „Brunatnych” testowani dziś byli Aleksander Kłosek, Mateusz Szymorek, Kamil Łokieć, Paweł Czajkowski, Szymon Hajduk i Jakub Atosik. Nie zagrał dziś nowopozyskany Hubert Tylec, który do zespołu dołączy 2 lipca oraz z drobnych przyczyn zdrowotnych Marcin Grolik i Filip Kendzia.

Następny test drużynę PGE GKS Bełchatów czeka w sobotę 30 czerwca w Katowicach z pierwszoligowym GKS.

Piast Gliwice – PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:1)
Damian Michalski 44., Hubert Laskowski 61.

Piast Gliwice: (I połowa) František Plach - Michael Olczyk, Aleksandar Sedlar, Jakub Czerwiński (28 Uroš Korun), Mikkel Kirkeskov - Mateusz Mak, Tomasz Jodłowiec, Patryk Dziczek, Aleksander Jagiełło, Gerard Badía - Michal Papadopulos. (II połowa) Karol Dybowski - Sebastian Pociecha (72 Remigiusz Borkała), Uroš Korun, Aleksandar Sedlar (62 Jakub Czerwiński), Dominik Budzik - Denis Gojko, Marcin Pietrowski, Patryk Sokołowski, Dawid Flaszka, Joel Valencia - Przemysław Kita

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (46 Aleksander Kłosek) - Marcin Sierczyński (46 Mikołaj Grzelak), Damian Michalski (69 Marcin Sierczyński), Mariusz Magiera (66 Marcin Ryszka), Marcin Ryszka (46 Mateusz Szymorek) - Kamil Łokieć (46 Kamil Szubertowski), Paweł Czajkowski (66 Mikołaj Bociek), Mikołaj Bociek (46 Patryk Rachwał), Émile Thiakane (46 Szymon Hajduk) - Jakub Antosik (69 Kamil Łokieć, 88 Bartłomiej Bartosiak), Bartłomiej Bartosiak (46 Hubert Laskowski)