Menu
Logo
Fortuna
 

Jest licencja na nowy sezon

Jest licencja na nowy sezon

Decyzją nr 2 Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN z 13 czerwca 2018 roku w sprawie rozpatrzenia odwołania od decyzji nr 18 Komisji ds. Licencji Klubowych, GKS „Bełchatów” S.A. otrzymał licencję na rozgrywki 2 ligi w sezonie 2018/19.

W posiedzeniu Komisji wziął udział m.in. Prezes Zarządu GKS "Bełchatów" S.A. Wiktor Rydz, który w merytoryczny sposób odniósł się do kryteriów, jakie stanęły na drodze do pierwotnego uzyskania licencji oraz przedstawił działania, jakie zostały przedsięwziete przed poniedziałkowym złożeniem odwołania.

Podczas środowego posiedzenia Komisja Odwoławcza zmieniła decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych z 4 czerwca ten sposób, że przyznała klubowi licencję na uczestnictwo w rozgrywkach 2 ligi sezonu 2018/19 z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym obarczoną jednocześnie sankcjami, o których poniżej.

Komisja Odwoławcza nałożyła następujące sankcje:

- kara regulaminowa w postaci bezwzględnego odjęcia 2 punktów  w sezonie 2018/19
- kara regulaminowa w postaci pozbawienia klubu 8 punktów w sezonie 2018/19 w zawieszeniu do 31 sierpnia 2018 roku jednocześnie zobowiązując klub do zapłacenia całości zobowiązania względem Daniilsa Turkovsa wynikającego z wyroku FIFA pod rygorem odwieszenia sankcji regulaminowej, czyli wspomnianych ośmiu punktów.

W ramach nadzoru infrastrukturalnego Komisja zobowiązała klub do realizacji zadaszonego stanowiska dla noszowych oraz punktów depozytowych w terminie do rozpoczęcia sezonu rozgrywkowego 2018/19. Nadzór finansowy nałożono w związku z koniecznością monitorowania bieżącej sytuacji finansowej klubu oraz spłaty zobowiązania wobec ww. zawodnika.

Niniejsza decyzja jest ostateczna.


 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stomil Olsztyn
Stomil
Olsztyn
2019-07-27
19:00
D
Warta Poznań
Warta
Poznań
2019-08-03
17:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2019-08-10
19:00
D

Fotogalerie

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


 

PARTNER MEDIALNY

belsportbelsport

PARTNERZY

Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 849378