Menu
Logo
Fortuna
 

Oświadczenie Zarządu GKS "Bełchatów" S.A.

Oświadczenie Zarządu GKS "Bełchatów" S.A.

W związku z przesłanym dziś do mediów komunikatem Miejskiego Centrum Sportu oraz wypowiedziami władz miasta, Zarząd GKS „Bełchatów” S.A. czuje się zobligowany do odniesienia się do sformułowań, jakie zostały użyte w sprawie powodów nieotrzymania licencji przez Spółkę.

Trudno zrozumieć dlaczego opublikowany za pośrednictwem oficjalnej strony klubu komunikat GKS „Bełchatów” S.A. nt. braku licencji na kolejny sezon został odebrany i przedstawiony jako zarzut wobec Miejskiego Centrum Sportu. Publikując swój komunikat klub nie miał intencji, by wskazywać winnego a jedynie przedstawienie powodów Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN o odmowie przyznania licencji. W treści komunikatu, w takiej kolejności, jaka była w decyzji odmownej,  poinformowano, co zdecydowało o braku licencji, czyli wymieniono kolejne kryteria.

W pierwszej kolejności Komisja poinformowała o brakach infrastrukturalnych, które według oceny klubu nie są oczywiście tak istotne  jak niespełnienie kryterium F.04, czyli zobowiązanie względem zawodnika, który nie jest zawodnikiem klubu od 3,5 roku. Jest to podstawowy powód nieotrzymania licencji, czego nikt nie może podważyć.

Intencją klubu nigdy nie było przedstawianie administratora obiektów w złym świetle. Mamy świadomość wkładu Miasta w modernizację obiektów oraz pomocy dla samej Spółki. Jest to pomoc nie do przecenienia a współpraca z Miejskim Centrum Sportu nie daje żadnych podstaw, by formułować jakieś zarzuty. Można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z pewnym nieporozumieniem, nad czym ubolewamy.

Odnosząc się jeszcze do słów przedstawiciela władz miasta chcemy podkreślić, że z naszej strony nie padła żadna insynuacja, że z powodów infrastrukturalnych klub nie otrzymał licencji. To komentarz pozostawiający klub w poczuciu niesprawiedliwości. Należy dodać, że na bazie dobrej współpracy z MCS, jesteśmy przekonani, że do czasu złożenia odwołania do PZPN, kwestie braków w infrastrukturze zostaną wspólnie rozwiązane.

Nawiązując jeszcze do kryterium I.23, czyli zadaszenia dla noszowych, informujemy, że temat obowiązku montażu zadaszenia (ważność A) został przedstawiony MCS już w połowie marca 2018 roku. Od tego czasu wypracowaliśmy razem rozwiązanie tymczasowe polegające na ustawieniu namiotu, które było wykorzystane podczas ostatnich meczów rundy wiosennej.

Mamy nadzieję, że to nieporozumienie nie wpłynie na nasze relacje a najważniejszą dla wszystkich sprawą na teraz będzie otrzymanie licencji na sezon 2018/19, natomiast na dalszą przyszłość poprawienie sytuacji GKS „Bełchatów” S.A.

W załączeniu publikujemy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stal Mielec
Stal
Mielec
2019-09-21
18:00
W
GKS Tychy
GKS
Tychy
2019-09-25
18:30
D
Wigry Suwałki
Wigry
Suwałki
2019-09-29
17:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


PARTNERZY


Galeria Olimpia

PARTNER MEDIALNY

belsportbelsport

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 948177