IV liga: Przegrana z wiceliderem

Drużyna PGE GKS II Bełchatów przegrała na własnym boisku z wiceliderem IV ligi Termami Nerem Poddębice 2:3 (1:1). Dla młodej drużyny „Brunatnych” był to trzeci z rzędu mecz z takim wynikiem. Niedzielna porażka powoduje, że na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, nasze rezerwy spadają do ligi okręgowej.

Dzisiejsze spotkanie lepiej zaczęli faworyci z Poddębic, którzy wykorzystali nieporozumienie w naszej defensywie, po którym napastnik Neru przelobował Szymona Malickiego. Wyrównanie przyszło po dośrodkowaniu Damiana Siewiery i główce Przemysława Zdybowicza. W drugiej połowie na prowadzenie Termy wyprowadził uderzeniem głową były giekaesiak Konrad Niedzielski. W 70. minucie w poprzeczkę uderzył Zdybowicz. Gol na 3:1 to wynik błędu w komunikacji obrońcy z golkiperem, po którym zawodnik gości nie miał problemu z wbiciem piłki do siatki. Nadzieję w 85. minucie dał jeszcze sprytnym uderzeniem głową Bartłomiej Zieliński po centrze Siewiery, ale zabrakło czasu, by powalczyć choćby o punkt. Należy dodać, że goście mieli jeszcze dwie dobre sytuacje do zdobycia kolejnych goli.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze - oba ze spadkowiczami Zawiszą Pajęczno i Pilicą Przedbórz, w których pomimo problemów kadrowych należy powalczyć o utrzymanie przynajmniej tej 15. pozycji.

PGE GKS II Bełchatów – Termy Ner Poddębice 2:3
Przemysław Zdybowicz 21., Bartłomiej Zieliński  85. -  9. 53. 80.

Szymon Malicki – Mateusz Orski, Bartłomiej Zieliński, Piotr Góralczyk, Kacper Wojtczyk – Mateusz Stolarczyk, Damian Siewiera, Mikołaj Kotowski, Mateusz Szyszkowski, Jan Imiołek (63. Daniel Chwałowski) – Przemysław Zdybowicz