Wygrany sparing z młodymi mistrzami

Na głównej płycie odbył się dziś trening w formie gry sparingowej pomiędzy zawodnikami pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów a zespołem GKS Bełchatów U-19. Gra trwała 2 x 25 minut i przyniosła wygraną drugoligowców.

Sparing z drużyną, która zdobyła mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Junior Starszy A1, starsi koledzy potraktowali poważnie i nie pozwolili na niespodziankę. Już do przerwy pierwsza drużyna prowadziła 2:0 po golach Dawida Flaszki, który trafiał z bliska po dokładnych zagraniach kolegów ze skrzydeł. Po zmianie stron „pierwsza” podwyższyła stan meczu po płaskim uderzeniu Łukasza Pietronia zza pola karnego. Cztery minuty później pięknego gola z rzutu wolnego zdobył napastnik GKS U-19 Przemysław Zdybowicz. Wynik gry ustalił Robert Chwastek. Podopieczni Artura Derbina nie wykorzystali w całym sparingu jeszcze kilku dobrych sytuacji strzeleckich.

W zespole Artura Derbina zagrali m.in. zawodnicy, których z powodu urazów bądź żółtych kartek zabrakło w spotkaniu w Wejherowie, tj. Patryk Rachwał, Piotr Giel, Emile Thiakane i Łukasz Pietroń. Nadal poza treningiem są Marcin Garuch i Mariusz Magiera. Na popołudniowy mecz rezerw wyznaczeni zostali z kolei Arkadiusz Moczadło, Szczepan Kogut, Kamil Szubertowski i Hubert Berłowski.

Na stadionie nie zobaczyliśmy dziś także Michała Lewandowskiego. Młodzieżowy obrońca lub pomocnik doznał podczas niedzielnego meczu rezerw urazu lewego stawu skokowego. Po konsultacji z ortopedą i po badaniu usg stwierdzono naderwanie trzech więzadeł wspomnianego stawu. Przed „Lewym” około sześciu tygodni rehabilitacji pod okiem fizjoterapeuty Damiana Zielińskiego, po którym powinien nastąpić powrót do treningu.

PGE GKS Bełchatów – GKS Bełchatów U-19 4:1
Flaszka (dwie), Pietroń, Chwastek – Zdybowicz

PGE GKS Bełchatów:

Lenarcik – Sierczyński, Grolik, Michalski, Ryszka – Janasik, Bociek – Peda, Flaszka, Thiakane – Bartosiak

W drugiej połowie zagrali także: Wojtczyk, Kendzia, Rachwał, Pietroń, Chwastek, Giel i Chwałowski

Trener Artur Derbin

GKS Bełchatów U-19:

Wojtczyk – Lisowski, Kowalik, Kozica, Bryła – Michalak, Śpiewak – Matuszewski, Chwałowski, Lewandowski  - Zdybowicz

W drugiej połowie zagrali także: Pajkert – Szaniec, Cheda, Janik, Bąlowicz, Szczyszek, Miller, Warnecki