Zasłużone zwycięstwo MKS

Drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała na wyjeździe z MKS Kluczbork 0:1. Był to mecz 31. kolejki 2 ligi a zatem wchodzimy w decydujący moment sezonu.

- Wygrał zespół bardziej zdeterminowany – powiedział na wstępie konferencji prasowej trener PGE GKS Bełchatów Artur Derbin. I to kwintesencja dzisiejszego meczu Kluczborku, a przede wszystkim jego drugiej połowy, w trakcie której to gospodarze byli aktywniejsi i swoim uporem doprowadzili do szczęśliwego końca zdobywając gola w 88. minucie. Ten padł, jakże by inaczej, po stałym fragmencie gry, kiedy po rzucie rożnym Hubert Antkowiak wepchnął piłkę z około siedmiu pięciu metrów. Wcześniej MKS wielokrotnie próbował z licznych rzutów rożnych, ale nasza defensywa długo sobie z nimi radziła.

Pierwsza połowa była bardziej wyrównana a spore zagrożenie pod bramką byłego klubu stwarzał Piotr Giel, który oddawał kąśliwe strzały. Sporo zamieszania w szeregach gospodarzy robił także Emile Thiakane, ale czegoś brakowało. MKS tymczasem stworzył dwie dobre sytuacje, które mogły zakończyć się golami.

Na drugą część meczu „Brunatni” wyszli już bez poturbowanego Patryka Rachwała a w 60. minucie z boiska z urazem musiał zejść Giel. Nasza gra w ofensywie niestety nie powalała na kolana a gospodarze ie dawali chwili wytchnienia przerywając jakiekolwiek ataki.

Po tym meczu mamy już tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową i punktów musimy szukać w środę w pojedynku z liderem 2 ligi, GKS 1962 Jastrzębie.

MKS Kluczbork - PGE GKS Bełchatów 1:0
Hubert Antkowiak 87.

Kluczbork: 1. Kacper Majchrowski - 90. Tomasz Górkiewicz (69, 10. Paweł Baraniak), 3. Paweł Gierak, 13. Bartosz Brodziński, 11. Adam Orłowicz - 7. Lucjan Zieliński (78, 16. Jakub Skoczylas), 4. Michał Glanowski (61, 6. Kamil Jonkisz), 31. Donatas Nakrošius, 77. Sebastian Deja, 39. Paweł Kubiak - 9. Hubert Antkowiak (90, 15. Kamil Nykiel).

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 14. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 2. Mariusz Magiera, 17. Marcin Ryszka - 20. Patryk Rachwał (46, 4. Mikołaj Bociek), 13. Patryk Janasik - 7. Bartłomiej Bartosiak (73, 21. Marcin Garuch), 10. Dawid Flaszka (88, 18. Krystian Peda), 6. Émile Thiakane - 9. Piotr Giel (60, 45. Hubert Berłowski).

żółte kartki: Zieliński, Antkowiak, Kubiak, Skoczylas - Giel, Thiakane.

sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).