Z Wartą nie tym razem

Jeden gol zaważył o wyniku meczu 30. kolejki 2 ligi, w którym zespół PGE GKS Bełchatów uległ na stadionie przy Sportowej 0:1 Warcie Poznań. Była to pierwsza domowa porażka „Brunatnych” na własnym obiekcie od września zeszłego roku.

Już w 2. minucie spotkania na prowadzenie mogli wyjść bełchatowianie, ale Marcin Garuch nie sięgnął piłki po silnym podaniu z lewego skrzydła Emile Thiakane. Po siedmiu minutach centrę Marcina Ryszki z tej samej strony boiska wyłapał bramkarz Warty. W 20. minucie po podaniu Garucha w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Flaszka, ale umiejętnie wybijany z rytmu nie oddał na tyle silnego strzału, by pokonać Tomasza Laskowskiego. To było bardzo dobry okres gry w wykonaniu „Brunatnych”, ale niestety nieudokumentowany golem. Zawodnicy wicelidera rozgrywek, którzy przyjechali z Poznania spóźnieni blisko godzinę, nie zagrozili poważniej bramce Pawła Lenarcika.

Po zmianie stron goście mocno przycisnęli osiągając przewagę w posiadaniu piłki. Efektem tego był najpierw bardzo groźny strzał obok słupka naszej bramki a po chwili gol, który zdecydował o ostatecznym wyniku. Po centrze z prawej strony Marcin Sierczyński nie upilnował Jakuba Kiełba, który z około czterech metrów wpycha piłkę do siatki. Po stracie gola nasz zespół długo nie mógł się odpowiednio zorganizować, zabrakło cierpliwości, ale stwarzał sytuacji, jak choćby ta Piotra Giela, który źle trafił głową w futbolówkę po centrze Flaszki. Goście od momentu zdobycia gola bardzo dobrze pracowali w defensywie uniemożliwiając nam groźniejsze ataki. Pierwszy mocny strzał w światło bramki oddał Piotr Giel w 77. minucie a niedługo potem bramkę sezonu mógł zdobyć Bartłomiej Bartosiak, ale futbolówka po jego uderzeniu z ponad 20 metrów trafiła tylko w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli jedynie dwoma lekkimi strzałami wprost w naszego bramkarza. Przewaga w ofensywie nie przyniosła „Brunatnym” powodzenia i spotkanie przy Sportowej zakończyło się minimalnym zwycięstwem faworyta.

PGE GKS Bełchatów - Warta Poznań 0:1
Jakub Kiełb 54.

GKS: 1. Paweł Lenarcik - 14. Marcin Sierczyński, 5. Filip Kendzia, 2. Mariusz Magiera, 17. Marcin Ryszka - 20. Patryk Rachwał (88, 45. Hubert Berłowski), 19. Łukasz Pietroń (65, 13. Patryk Janasik) - 21. Marcin Garuch (65, 7. Bartłomiej Bartosiak), 10. Dawid Flaszka (57, 8. Robert Chwastek), 6. Émile Thiakane - 9. Piotr Giel

Warta: 12. Tomasz Laskowski - 24. Mateusz Wypych (38, 15. Wiktor Patrzykąt), 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 14. Radosław Jasiński (60, 8. Karol Żmijewski) - 6. Krystian Sanocki, 17. Artur Marciniak (86, 28. Robert Janicki), 7. Michał Grobelny, 20. Adrian Cierpka, 3. Jakub Kiełb - 13. Adrian Szynka (67, 9. Michał Przybyła)

Żółte kartki: Garuch - Wypych, Przybyła, Dejewski, Żmijewski

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 1.050