IV liga: Stal Niewiadów górą

W rozegranym na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu meczu 25. kolejki IV ligi drużyna PGE GKS II Bełchatów uległa Stali Niewiadów 2:3 (1:2). Trzeba dodać, że w niedzielnym spotkaniu, w różnym wymiarze czasowym, wystąpiło aż ośmiu zawodników z kadry pierwszego zespołu.

Goście już w piątej minucie, kiedy rzut karny po faulu Kamila Szubertowskiego na gola zamienił Bartłomiej Madej. Wyrównanie przyszło po ponad pół godzinie, kiedy uderzeniem głową bramkarza gości pokonał napastnik „Brunatnych” Hubert Berłowski. Niestety niedługo przed końcem pierwszej połowy błąd w komunikacji spowodował, że Marcin Grolik skierował głową piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron giekaesiacy zagrali ofensywniej stwarzając o wiele więcej zagrożenia pod bramką Stali, ale to rywale zdołali pierwsi strzelić gola. Zdecydował rzut rożny i celny strzał Dominika Trepiaka. Bełchatowianie próbowali strzałów z dystansu. Jeden z nich o pół metra minął słupek, po kolejnym futbolówka otarła się o krawędź bramki niewiadowian. W końcu na kwadrans przed końcem spotkania kolejny silny strzał oddał Mikołaj Bociek a piłką odbiła się od obrońcy Stali całkowicie myląc bramkarza. Sędziowie uznali to trafienie jako samobójcze. Pomimo prób obu zespołów więcej goli dziś nie padło i nasze rezerwy odnotowały trzecią porażkę z rzędu.

Już 2 maja bełchatowianie zagrają na wyjeździe z KS Kutno.

PGE GKS II Bełchatów – Stal Niewiadów 2:3
Hubert Berłowski 37., samobójcza 75. – Bartłomiej Madej 5. (k), Marcin Grolik (samobójcza) 42., Dominik Trepiak 56.

Skład GKS II: Arkadiusz Moczadło - Szczepan Kogut (84. Mateusz Orski), Damian Michalski (60. Bartłomiej Zieliński), Marcin Grolik (46. Piotr Góralczyk), Kamil Szubertowski (60. Kamil Pędziwiatr) - Mikołaj Bociek, Damian Siewiera (67. Kacper Szafrański) - Michał Lewandowski, Jan Imiołek, Krystian Peda (60. Mateusz Stolarczyk) - Hubert Berłowski