Rezerwy wygrywają z Ceramiką

Składający się w dużej mierze z zawodników pierwszej drużyny zespół PGE GKS II Bełchatów wygrał w ramach 19. kolejki IV ligi z Ceramiką Opoczno 2:1 (0:0). Dzięki temu zwycięstwu walcząca o utrzymanie ekipa trenera Piotr Bajdziaka zbliżyła się do dzisiejszego rywala na jeden punkt a Pelikana II Łowicz i Orkana Buczek na trzy „oczka”.

Bełchatowianie przez cały mecz częściej pojawiali się na połowie rywala, dzięki czemu stwarzali więcej zagrożenia. W pierwszej połowie piłkę obok słupka uderzył z dystansu Hubert Berłowski a Mateusz Stolarczyk silnie strzelił na bramkę gości, ale golkiper wybił piłkę nad poprzeczkę. Po podaniu Szczepana Koguta piętką uderzył jeszcze Berłowski , ale bramkarz był na posterunku.

Po zmianie stron przewaga naszego zespołu była jeszcze wyraźniejsza. W 63. minucie bardzo aktywny Berłowski z bardzo trudnej pozycji silnym strzałem wpakował piłkę do siatki Ceramiki. Giekaesiacy grali jeszcze ofensywniej, czego efektem był gol Krystiana Pedy, który wykorzystał błąd bramkarza z Opoczna.

W następnej kolejce bełchatowianie zagrają na wyjeździe z Omegą Kleszczów (30 marca, 15:30).

PGE GKS II Bełchatów – Ceramika Opoczno 2:1
Hubert Berłowski 63., Krystian Peda 80. – Bartosz Snopczyński 90.

Skład GKS: Arkadiusz Moczadło – Szczepan Kogut (46. Kamil Szubertowski), Bartłomiej Zieliński (46. Marcin Grolik), Piotr Góralczyk, Michał Lewandowski (80. Mateusz Orski) – Kacper Szafrański (46. Patryk Janasik), Marcin Ryszka (65. Damian Jasiński) – Emile Thiakane, Dawid Flaszka (46. Krystian Peda), Mateusz Stolarczyk – Hubert Berłowski