Menu
Logo
Fortuna
 

"Brunatni" wygrali z pierwszoligowcem

"Brunatni" wygrali z pierwszoligowcem

W ósmym zimowym sparingu pieerwsza drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała na wyjeździe pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0). Jedynego gola tego spotkania zdobył Bartomiej Bartosiak po asyście Macrina Sierczyńskiego. Było to czwarte zwycięstwo "Brunatnych" w trakcie przygotowa do rundy wiosennej.

Spotkanie z Zagłębiem odbyło się wprawdzie na naturalnej nawierzchni, ale załamanie pogody sprawiło, że boisko stało się ciężkie do gry. Z tego powodu nie zagrał dziś jeszcze Marcin Grolik a z biegiem czasu zaczęła dominować typowa boiskowa walka. Gospodarze straszyli wieloma stałymi fragmentami gry, ale nie zagrozili poważniej bramce Pawła Lenarcika. W tych niełatwych warunkach udało się jednak wypracować kilka płynych akcji i jedna z nich, która była bodaj najlepszą w trakcie całych przygotowań, zakończyła się golem Bartłomieja Bartosiaka po asyście Marcina Sierczyńskiego. W pierwszej połowie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się jeszcze Patryk Rachwał, ale trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie trener Mariusz Pawlak przeprowadził aż siedem zmian, dzięki czemu większość zawodników miała okazję zagrać na naturalnej trawie. W tej części gry oba zespoły stwarzały wprawdzie zagrożenie pod bramką rywala, ale nie zdołały już zmienić wyniku tego przydatnego testu.

Zagłębie Sosnowiec - PGE GKS Bełchatów 0:1
Bartłomiej Bartosiak 30.

PGE GKS Bełchatów:

Paweł Lenarcik (75. Arkadiusz Moczadło) – Marcin Sierczyński (60. Szczepan Kogut), Damian Michalski, Filip Kendzia, Marcin Ryszka – Patryk Rachwał (46. Kamil Szubertowski), Marcin Garuch (60. Mikołaj Bociek) – Bartłomiej Bartosiak (60. Krystian Peda), Łukasz Pietroń, Robert Chwastek (46. Emile Thiakane) – Piotr Giel (60. Dawid Flaszka)

SPARINGI

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Odra Opole
Odra
Opole
2019-08-21
19:00
D
Sandecja Nowy Sącz
Sandecja
Nowy
Sącz
2019-08-25
17:00
W
Chrobry Głogów
Chrobry
Głogów
2019-09-01
17:00
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


 

PARTNER MEDIALNY

belsportbelsport

PARTNERZY

Galeria 

Olimpia

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 902333