Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

"Brunatni" wygrywają z Lechią

"Brunatni" wygrywają z Lechią

W swoim szóstym zimowych sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów wygrała z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:1 (0:1). Zwycięstwo na boisku sztucznym MCS nie przyszło jednak łatwo.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy stworzyli więcej zagrożenia pod bramką rywala a przewagę udokumentowali w 22. minucie, kiedy Paweł Lenarcik został pokonany strzałem głową po centrze z rzutu rożnego. Po chwili piłkę do siatki Lechii wbił Krystian Peda, ale sedzia odgwizdał pozycję spaloną. W 34. minucie jeden z tomaszowian po lobie trafił jeszcze w naszą poprzeczkę.

Po zmianie stron na boisku pojawiło się pięciu nowych giekaesiaków a nasz zespół zagrał dużo lepiej w ofensywie. Swoje sytuacje miał Piotr Giel, który najpierw z około ośmiu metrów trafił w bramkarza a po jakimś czasie uderzył płasko tuż obok słupka. Wcześniej jednak, w wydawało się niegroźnej dla rywali sytuacji, wywalczył z bramkarzam piłkę, która trafiła pod nogi Bartłomieja Bartosiaka a ten wbił ją do pustej bramki. Szansę na trafienie miał także testowany Paweł Szołtys, ale strzałem głową posłał piłkę z kozłem obok słupka. W 85. minucie po pressingu naszych zawodników Marcin Garuch wywalczył piłkę i spokojnie z około jedenastego metra pokonał golkipera Lechii. W ostatniej minucie Giel uderzył jeszcze piłkę głową tuż nad poprzeczką.

PGE GKS Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1
Bartłomiej Bartosiak 58., Marcin Garuch 85. - Wiktor Żytek 22.

Skład PGE GKS:

Paweł Lenarcik (46. Arkadiusz Moczadło) – Szczepan Kogut, Damian Michalski (68. Filip Kendzia), Bartosz Waleńcik, Kamil Szubertowski (46. Dawid Flaszka) – Łukasz Pietroń (46. Marcin Garuch), Marcin Ryszka (46. Patryk Janasik) – Krystian Kolasa (66. Mikołaj Bociek), Paweł Szołtys (70. Łukasz Pietroń), Krystian Peda (46. Bartłomiej Bartosiak) – Piotr Giel

Fot. Michał Antczak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2622558