Sukcesy zapaśników w mistrzostwach wojewódzkich

W przeddzień jubileuszu "Brunatnych", czyli w sobotę 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbyły się mistrzostwa wojewódzkie młodzików i kadetów w zapasach w stylu klasycznym.

Zawody organizowane były przez sekcję zapaśniczą GKS Bełchatów i Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów z okazji 40-lecia naszego klubu. W zawodach wzięło udział blisko dziewiętnastu reprezentantów GKS.

Nasi młodzicy (trener Janusz Włastowski) zrobili piękny prezent na jubileusz zdobywając puchar i zajmując pierwsze w punktacji drużynowej!

Młodzi giekaesiacy wyprzedzili takie potęgi jak AKS Piotrków Trybunalski i PTC Pabianice. Do turnieju zgłoszonych zostało 13 zawodników GKS i wszyscy zdobyli medale.

Złote medal dla naszego klubu zdobyli: Igor Jasiński kategoria wagowa do 66 kg, Norbert Kubik 73 kg i Dominik Proszak 100 kg.

Srebrne medale: Tomasz Starczyk 59 kg, Wiktor Majda 73 kg, Piotr Drygowski 100 kg

Brązowe medale: Aleksander Kaniowski, Krystian Michalski, Krystian Mizeracki, Kamil Majda, Jakub Rzepecki, Maciej Łakomy, Piotr Klimczyk

W turnieju walczyli najlepsi zawodnicy województwa łódzkiego a województwo łódzkie zdobyło pierwsze miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach. Świadczy to o wysokim poziomie zawodników GKS Bełchatów.

Tymczasem kadeci (trener Andrzej Olczyk) zajęli drużynowo 3. miejsce a startowało sześciu naszych zawodników: