IV liga: Skuteczniejszy Zawisza

W swoim ostatnim domowym meczu drużyna PGE GKS II Bełchatów uległa Zawiszy Pajęczno 1:2 (1:1). Dla naszego młodego zespołu była to dziesiąta porażka w sezonie.

Goście już w 7. minucie objęli prowadzenie, kiedy to były giekaesiak Dawid Magiera uderzył z dystansu a piłka po rykoszecie zmyliła w bramce Krystiana Wojtczyka.  Wyrównanie padło w 35, minucie, kiedy po podaniu Daniela Chwałowskiego a następnie indywidualnej akcji i płaskim strzale z dystansu Konrada Matuszewskiego futbolówka znalazła się w siatce Zawiszy.

Po zmianie stron nadal większe posiadanie piłki mieli bełchatowianie, ale nie przekładało się to na stwarzanie wielu groźnych sytuacji. Kilka ich jednak było, ale albo brakowało decyzji o strzale albo tego jednego zawodnika do wykończenia podania. Decydujące trafienie miało miejsce w 62. minucie, kiedy jeden z obrońców GKS niefortunnie wybił piłkę wprost pod nogę Magiery, któremu wyszedł strzał z powietrza i zwycięstwo Zawiszy stało się faktem.