CLJ U-15: Ambitnie, ale bez punktu

W rozegranym na stadionie przy ul. Sportowej meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 drużyna GKS Bełchatów 2003 uległa rówieśnikom z Legii Warszawa 1:2 (1:1).

Spotkanie, które dzięki miejscu rozegrania, musiało być dla juniorów obu drużyn jeszcze większym wydarzeniem niż ligowa potyczka, lepiej zaczęli młodzi „Brunatni”, którzy szybko stworzyli groźną sytuację, ale do bramki legionistów trafił kilka minut później dopiero jeden z jej obrońców myląc własnego bramkarza. Po tym samobójczym trafieniu warszawianie zaczęli powoli lepiej się prezentować a giekaesiacy kontrowali stwarzając znów sytuacje. Końcówka pierwszej połowy należała do Legii, która groźniej atakowała a tuż przed gwizdkiem wyrównała po golu z rzutu karnego (Kewin Komar był bardzo bliski obrony „jedenastki”).

W drugiej części spotkania wynik był cały czas otwarty i choć do legioniści wyszli po kwadransie na prowadzenie, to bełchatowianie mieli także świetną okazję na 2:2. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną młodych „Wojskowych” i było kolejną ważną lekcją dla naszych czternastolatków.

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:2
samobójcza 5. - Włodarczyk 35. (k), Olszewski 50.

Skład GKS: Kewin Komar, Norbert Stefaniak (45. Łukasz Mielczarek), Michał Ciołkowski, Hubert Jakubiec, Kamil Mizera (55. Gustaw Stemplewski [57. Kamil Mizera]), Jeremiasz Góralczyk, Kamil Cieślak (55. Olaf Ossowski), Peter Sobera (40. Kacper Kondracki), Gustaw Stemplewski (43. Kacper Konstańczuk), Olaf Ossowski (35. Oskar Przywara), Kacper Sionkowski
Na ławce pozostał: Mateusz Wolankiewicz

Trener: Adrian Teodorczyk
Kierownicy: Marek Cieślak i Mariusz Filanowski