IV liga: Przegrana w końcówce

W rozgrywanym w Kleszczowie meczu 21. kolejki IV ligi łódzkiej młoda drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów przegrała ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów 1:2 (0:1) i spadła na 3. miejsce w tabeli.

Pierwsze 25 minut spotkania należało do Zjednoczonych, którzy osiągnęli przewagę i stworzyli sytuacje do pokonania bramkarza GKS. Później to goście za sprawą Krystiana Pałczyńskiego zagrozili bramce ekipy Edwarda Cecota. Najpierw strzał naszego zawodnika obronił Kamil Paprocki a w 40. minucie Krystian tak podał do Alena Ploja, że ten znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy i spokojnym strzałem dał prowadzenie "Brunatnym". Przed ostatnim gwizdkiem jeszcze Patryk Nouri zdołał "postraszyć" Paprockiego, ale drugi gol dla podopiecznych Krystiana Kieracha nie padł.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli Zjednoczeni, którzy doprowadzili do wyrównania po trafieniu niezawodnego Kamila Kowalczyka. Szansę na ponowne objęcie prowadzenia przez GKS II miał Maciej Łabędzki, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. W końcówce spotkania gospodarze najpierw trafili w słupek (Bartłomiej Kondracki) a cztery minuty później nie pomylił się Kowalczyk i dał "United" prestiżowe zwycięstwo będące formą rewanżu za jesienną porażkę przy Sportowej 0:6.

Przed nami jeszcze siedemnaście kolejek a w najbliższej serii spotkań PGE GKS II zagra w sobotę 2 kwietnia o godz. 15 z Mazovią Rawa Maz.

PGE GKS II: Kamil Bruchajzer – Bartosz Wrzosek, Damian Michalski, Marcin Wdowiak (88. Grzegorz Kowalski), Marcin Szóstakiewicz – Mikołaj Bociek (74. Michał Lewandowski), Patryk Nouri - Albin Maciejewski, Krystian Pałczyński, Piotr Góralczyk (65. Tomasz Kolus), Krystian Pałczyński, Alen Ploj (59. Maciej Łabędzki)

Zjednoczeni: Kamil Paprocki – Turniak, Dolot, Niewiadomski, Grzejda (72.′ Rojek), Kajdanek, Kondracki, Dymek, Niedzielski (90.′ Wroński), Kowalczyk (90′. Gołuch), Łągiewczyk (82.′ Nowaczyk)