Olimpia wygrywa z "Brunatnymi"

Trwa zła seria pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów, która nie potrafi wygrać już od pięciu spotkań. Tym razem giekaesiacy stracili punkty w Elblągu ulegając miejscowej Olimpii 0:1 (0:0). Decydujący gol padł w 90. minucie po strzale Kamila Wengera.

W pierwszej połowie „Brunatni” stworzyli dwie dobre sytuacje. Najpierw kiedy Piotr Giel wycofał na jedenasty metr do Łukasza Pietronia, ale ten nie trafił czysto w piłkę przez wślizg Wengera. Drugie poważniejsze zagrożenie stworzył Emile Thiakane strzelając niedaleko obok słupka Olimpii. W odpowiedzi jeden z zawodników gospodarzy przestrzelił z kilku metrów. Istotna była 30. minuta, kiedy z boiska z powodu kontuzji prawego kolana zszedł Adrian Klepczyński, którego zmienił młodzieżowiec Filip Kendzia.

Po zmianie stron śmielej zaczęła sobie poczynać Olimpia a na boisku nie zabrakło twardych wejść, dyskusji i kartek. Dwie zobaczył nasz defensor Michał Bierzało, który w 68. minucie musiał opuścić plac gry. Z groźniejszych sytuacji można odnotować strzał z rzutu wolnego Patryka Rachwała czy sprytne podanie Piotra Giela przecięte jednak przez bramkarza. Nasze ataki rozbijały się o obronę Olimpii, podobnie było w drugą stronę, dopóki na boisku byliśmy w komplecie. Im bliżej końca tym napór gospodarzy był większy. I Olimpia dopięła swego w 90. minucie, kiedy centrę z rzutu wolnego uderzeniem głową na gola zamienił Kamil Wenger. Futbolówka po rękach Arka Moczadło wpadla do siatki.

Po zakończeniu meczu zawodnicy wysłuchali przy sektorze gości sporo cierpkich słów od swoich kibiców. Za tydzień po przerwanie serii bez wygranej PGE GKS Bełchatów zmierzy się na stadionie przy Sportowej z Gwardią Koszalin.

Olimpia Elbląg - PGE GKS Bełchatów 1:0
Kamil Wenger 90.

Olimpia: 12. Wojciech Daniel - 13. Michał Ressel, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 11. Rafał Lisiecki - 7. Damian Szuprytowski (90, 4. Krzysztof Iwanowski), 20. Maciej Rozumowski, 24. Bartosz Danowski (90, 8. Kacper Korkliniewski), 10. Radosław Stępień (79, 9. Piotr Kurbiel), 14. Mateusz Szmydt (63, 17. Jakub Bojas) - 6. Anton Kołosow.

GKS: 12. Arkadiusz Moczadło - 13. Patryk Janasik, 14. Adrian Klepczyński (30, 5. Filip Kendzia), 25. Michał Bierzało, 24. Paweł Wojowski - 8. Robert Chwastek (72, 4. Mikołaj Bociek), 20. Patryk Rachwał, 17. Marcin Ryszka, 19. Łukasz Pietroń (63, 7. Bartłomiej Bartosiak), 6. Émile Thiakane - 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Stępień, Bojas - Bierzało, Kendzia, Bartosiak, Giel, Bociek.

czerwona kartka: Michał Bierzało (68. minuta, GKS, za drugą żółtą).