Wygrana utracona w końcówce

PGE GKS Bełchatów pozostaje nadal niepokonany na GIEKSA Arenie. W sobotnim spotkaniu 8. kolejki 2 ligi "Brunatni" zremisowali 1:1 (0:0) z Legionovią Legionowo, choć byli zespołem przeważającym i powinni ten mecz zakończyć zwycięstwem.

W kolejnym spotkaniu PGE GKS dochodził do sytuacji podbramkowych, lecz w najważniejszym momencie brakowało skuteczności. Wynik meczu mógł otworzyć w 39. minucie Adrian Klepczyński, kiedy to będąc kilka metrów od bramki nie trafił w futbolówkę, a ta ostatecznie opuściła plac gry.

Chwilę później Emile Thiakane minął trzech rywali w okolicach narożnika pola karnego, delikatnie zacentrował do Bartłomieja Bartosiaka, który trącił piłkę ale ta o centymetry minęła słupek bramki Legionovii. Druga odsłona meczu powinna rozpocząć się od miłego akcentu, lecz ponownie zabrało finalizacji. Próbował Łukasz Pietroń.

Z każdą mijającą minutą odczuwalna była niecierpliwosć kibiców na trybunach, zwłaszcza że podopieczni Mariusza Pawlaka w dalszym ciągu chcieli zainkasować komplet punktów. W 69. minucie ofensywną akcję zainicjował Robert Chwastek, który celnym podaniem odnalazł Marcina Garucha. Jednak i tym razem próba strzału okazała się nieznacznie chybiona.

W 75. minucie próba Pietronia również nie dała bramki otwierającej, tak jak minutę później gdy okazję finalizował Garuch. Pełnia szczęścia nastała w 82. minucie, gdy Patryk Rachwał wykorzystał rzut karny po faulu na Dawidzie Flaszce i wydawało się, że "Brunatni" dopiszą sobie komplet punktów. Jednak w 90. minucie niepilnowany na długim słupku Mikołaj Grzelak zamknął akcję dokładając stopę i zdobywając bramkę na wagę remisu.

PGE GKS Bełchatów - Legionovia Legionowo 1:1 (0:0)
Patryk Rachwał 82. (rzut karny) - Mikołaj Grzelak 90.

GKS Bełchatów: Arkadiusz Moczadło - Marcin Garuch, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński, Paweł Wojowski - Patryk Rachwał, Patryk Janasik - Łukasz Pietroń (90. Mikołaj Bociek), Dawid Flaszka, Bartłomiej Bartosiak (65. Robert Chwastek) - Emile Thiakane (58. Marcin Ryszka)

Legionovia: Dominik Pusek - Mikołaj Grzelak, Tomasz Wojcinowicz, Mateusz Zając, Maciej Goliński - Mateusz Żebrowski, Oleksiy Klak, Patryk Koziara (63. Konrad Trzmiel), Mateusz Kwiatkowski, Przemysław Rybkiewicz (84. Filip Kowalczyk) - Grzegorz Mazurek (69. Krystian Jajko).

Żółte kartki: Thiakane - Wojcinowicz, Grzelak, Jajko, Żebrowski
Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko)