Domowa passa trwa

Trzecie domowe zwycięstwo zapisał na swe konto PGE GKS Bełchatów. Tym razem zespół Mariusza Pawlaka pokonał na GIEKSA Arenie Rozwój Katowice 2:0 (2:0), a szóstą bramkę w sezonie zdobył Piotr Giel.

Wynik meczu jeszcze w pierwszym kwadransie otworzył Michał Bierzało, który wykorzystał podanie z głębi pola Patryka Janasika. Był to drugi gol w tym sezonie naszgo obrońcy. Nie minęło pół godziny gry, a gospodarze prowadzili już 2:0. Tym razem golkipera Rozwoju pokonał Giel, dla którego było to szóste trafienie w rozgrywkach, dzięki czemu jest na czele klasyfikacji strzelców 2 ligi.

Przy sobotnim golu rosły zawodnik wykorzystał doskonałe podanie z środka pola Łukasza Pietronia i będąc "oko w oko" z Bartoszem Golikiem mógł tylko posłać piłkę do siatki. W pierwszej połowie to gospodarze częściej zagrażali bramce gości z Katowic, a swoje okazje mieli również Robert Chwastek oraz Bartłomiej Bartosiak.

W drugiej odsłonie gry spotkanie straciło na swym tempie, a częściej do głosu dochodzili zawodnicy prowadzeni przez Marka Koniarka. Za wszelką cenę chcieli oni zdobyć choćby jedną bramkę, a najbliżej byli w sytuacji gdy po uderzeniu Pawła Szołtysa w 67. minucie piłka trafiła w poprzeczkę.

Warto podkreślić, że w 90. minucie gdy Piotra Giela zmienił Daniel Chwałowski na placy gry w zespole PGE GKS przebywało aż sześciu młodzieżowców. Poza nim byli to Arkadiusz Moczadło, Filip Kendzia, Patryk Janasik, Marcin Ryszka oraz Przemysław Zdybowicz. Pierwsza trójka stanowiła o sile defensywy "Brunatnych", która przeciwko Rozwojowi po raz pierwszy w sezonie zakończyła mecz z czystym kontem.

PGE GKS Bełchatów - Rozwój Katowice 2:0 (2:0)
Michał Bierzało 13., Piotr Giel 27.

GKS Bełchatów: Arkadiusz Moczadło - Patryk Janasik, Filip Kendzia, Michał Bierzało, Mikołaj Bociek - Bartłomiej Bartosiak (51. Marcin Ryszka), Patryk Rachwał, Łukasz Pietroń (73. Przemysław Zdybowicz), Dawid Flaszka, Robert Chwastek (64. Emile Thiakane) - Piotr Giel (90. Daniel Chwałowski).

Rozwój Katowice: Bartosz Golik - Przemysław Mońka, Michał Szeliga, Przemysław Gałecki, Kamil Łączek - Kacper Tabiś (73. Daniel Kamiński), Piotr Barwiński, Michał Płonka (84. Olivier Lazar), Kamil Bętkowski (46. Adam Żak), Paweł Szołtys - Daniel Paszek (81. Bartosz Marchewka)

Żółte kartki: Pietroń, Bociek - Mońka
Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)