Beniaminek lepszy od PGE GKS

Zasłużonym zwycięstwem GKS 1962 Jastrzębie zakończyło się środowe spotkanie 5. kolejki 2 ligi. Beniaminek z Jastrzębia-Zdroju pokonał PGE GKS Bełchatów 2:0 (1:0), a "Brunatni" kończyli mecz w dziesiątkę.

Pierwsza połowa środowego spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy zawodów, którzy od pierwszego gwizdka sunęli co rusz z atakami na bramkę Arkadiusza Moczadło. Do 45. minuty nasz golkiper był niezawodny, parując groźne uderzenia rywali bądź mając trochę szczęścia, jak w 31. kiedy piłka spadła na poprzeczkę. Jednak tuż przed przerwą Farid Ali nie pomylił się z kilku metrów i posłał piłkę do siatki, wprawiając w euforię kibiców gospodarzy.

W drugiej odsłonie gry zespół Jarosława Skrobacza nie zwalniał tempa dążąc do podwyższenia wyniku, co przyniosło efekt w 85. minucie. Wówczas strzałem spoza pola karnego golkipera PGE GKS pokonał Kamil Jadach, a chwilę później drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał nasz kapitan, Marcin Garuch. Ofensywa "Brunatnych" tego dnia nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Grzegorza Drazika, czego efektem był zerowy bilans bramkowy. Próbowali m.in. Piotr Giel, Marcin Garuch czy Dawid Flaszka, ale finalnie brakowało szczęścia.

Na mecz z GKS Jastrzębie bełchatowianie wyszli osłabieni brakiem m.in. Patryk Rachwała oraz Bartłomieja Bartosiaka, którzy z powodów zdrowotnych nie brali udziału w treningu, tym samym nie mogli być brani przy ustalaniu składu na tę kolejkę. W sobotę o godz. 18 na GIEKSA Arenie "Brunatni" zagrają z Rozwojem Katowice, a już wiadomo, że w tym meczu Mariusz Pawlak nie skorzysta z usług Garucha i Adriana Klepczyńskiego. Obaj defensorzy PGE GKS obejrzeli w środę czwartą żółtą kartkę, w wyniku czego czeka ich jeden mecz pauzy.

GKS 1962 Jastrzębie - PGE GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
Farid Ali 45., Kamil Jadach 85.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kamil Szymura, Kacper Kawula, Dawid Weis, Farid Ali (90. Tomasz Dzida), Marcin Ruda, Krzysztof Gancarczyk (67. Tomasz Musioł), Bartosz Semeniuk (78. Oskar Mazurkiewicz), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (74. Wojciech Caniboł)

GKS Bełchatów: Arkadiusz Moczadło - Łukasz Pietroń (46. Patryk Janasik), Adrian Klepczyński, Michał Bierzało, Marcin Garuch - Mikołaj Bociek, Marcin Ryszka (61. Przemysław Zdybowicz) - Robert Chwastek, Dawid Flaszka (85. Filip Kendzia), Emile Thiakane (46. Michał Ciarkowski) - Piotr Giel

Żółte kartki: Weis, Kawula - Bierzało, Klepczyński, Garuch
Czerwona kartka: Marcin Garuch (87., druga żółta kartka)
Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)