Falstart w Stargardzie

Falstart  w Stargardzie

PGE GKS Bełchatów przegrał z Błękitnymi Stargard 1:2 (0:1) w meczu inaugurującym sezon 2017/2018 2 ligi. To trzecia porażka naszego zespołu w trzecim oficjalnym spotkaniu z tym zespołem.

Pierwsza połowa sobotniego meczu w wykonaniu piłkarzy PGE GKS nie należała do najlepszych, o czym świadczy także minimalna liczba ofensywnych poczynań "Brunatnych" pod bramką Marka Ufnala. Gospodarze za to objęli prowadzenie w 32. minucie po bramce Mateusza Węsierskiego.

W przerwie trener Mariusz Pawlak ściągnął z boiska Marcina Ryszkę, którego zastąpił Adrian Klepczyński. Dzięki tej zmianie do przodu został przesunięty nasz kapitan, Marcin Garuch. Bełchatowianie nadal częściej operowali piłką, ale nadal brakowało strzałów w światło bramki, które mogłyby przynieść wyrównanie.

Za to w 55. minucie gospodarze mieli rzut rożny, po którym w poprzeczkę główkował Tomasz Pustelnik, a celnie dobijał Grzegorz Szymusik i Błękitni prowadzili już 2:0. Na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Dawid Flaszka.

W ostatnich kilkunastu minutach spotkania "Brunatni" nadal przeważali, ale brakło już efektu w postaciu drugiego gola. Gracze ze Sportowej 3 na otwarcie sezonu ligowego przegrali 2:1, ale już za tydzień będą mieli okazję do rehabilitacji. Na GIEKSA Arenę przyjedzie Garbarnia Kraków, która w swoim meczu przegrała 0:1 z Radomiakiem Radom.

Błękitni Stargard Szczeciński - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
Mateusz Węsierski 31., Grzegorz Szymusik 55. - Dawid Flaszka 79.

Błękitni: Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Patryk Burzyński, Hubert Kotus (80. Maciej Więcek) - Wojciech Fadecki, Damian Mosiejko, Piotr Wojtasiak (61. Michał Magnuski), Patryk Skórecki, Rafał Gutowski - Mateusz Węsierski (90. Patryk Wółka)

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Łukasz Pietroń, Marcin Grolik, Filip Kendzia, Marcin Garuch - Patryk Janasik, Marcin Ryszka (46. Adrian Klepczyński) - Michał Ciarkowski (62. Mikołaj Bociek), Dawid Flaszka, Bartłomiej Bartosiak - Piotr Giel

Żółte kartki: Kotus, Burzyński, Węsierski - Grolik, Klepczyński
Sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski)