Rocznik 2006 w międzynarodowym towarzystwie
W dniach 29-30 maja GKS Bełchatów rocznik 2006 wziął udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej MOSP CUP w Białymstoku. W turnieju udział wzięło 36 drużyn z Polski, Łotwy, Litwy, Rosji i Białorusi.
Nasza drużyna w I fazie turnieju rozegrała 5 meczów w grupie F:
Jagielonia Białystok - GKS Bełchatów 2:1 /Skrobek/
GKS - Panavezio (LT) 0:1
GKS - FM Vilnius (LT) 2:1 /Frąckiewicz, Skrobek/
GKS - Falcon 3:2 /Węglewski, Kępa, Ryłka/
GKS - FK Nica (LV) 2:1 /Ryłka, Kaczmarek/
GKS zdobył 9 punktów i zajął II miejsce w grupie i awansował do grupy mistrzowskiej turnieju walczącej o miejsca 1-18. Ze względu na mało sprawiedliwy system punktowy GKS w II fazie turnieju znalazł się w grupie L z Jagielonią Białystok, MOSIR Mińsk Mazowiecki, Sudovia Mariapol (LT), Panevezio (LT), Tauras Kowno (LT). Nasze wyniki:
MOSIR - GKS 4:2 /Urbański x 2/
Tauras Kowno - GKS 1:0
Sudovia - GKS 0:1 /Kwapiński/
Po II fazie rozgrywek GKS z 3 punktami w grupie L zajął 4. miejsce i w III fazie turnieju walczył o miejsce 13-15 w turnieju. Wigry Suwałki, Daugava Daugavpils (LV). Obydwa te mecz GKS przegrał odpowiednio 2:0 i 4:0 i ostatecznie zajął 15. miejsce w turnieju.
Klasyfikacja końcowa turnieju MOSP CUP 2017:
1 JAGIELLONIA
2 DRUKARZ WARSZAWA
3 SDJUSSHOR YELLOW (RU)
4 TUKUMS 2000 (LV)
5 FK RAZEKNE (LV)
6 MOSIR MINSK MAZ.
7 TAURAS KOWNO (LT)
8 MOSP NIEBIESCY
9 BALTAI KLAIPEDA BLUE (LT)
10 NIEMEN GRODNO(BY)
11 TOP 54 BIAŁA PODL.
12 PANEVEZIO (LT)
13 WIGRY SUWAŁKI
14 DAUGAVA DAUGAVPILS (LV)
15 GKS BEŁCHATÓW
16 SEMP SIEDLCE
17 AUDRA WILNO (LT)
18 SUDOVIA MARIAMPOL(LT)
19 JAGUAR GDAŃSK
20 GÓRNIK ŁĘCZNA
21 GRUNWALD BUDZIWÓJ
22 APN OSTROŁĘKA
23 BALTAI KLAIPEDA WHITE (LT)
24 OLIMPIA WARSZAWA
25 FK NICA (LV)
26 SDJUSSHOR GREEN (RU)
27 ŁKS ŁOMŻA
28 MOSP CZARNI
29 RONA EŁK
30 FALCON – KWALIF.
31 SPARTA AUGUSTÓW
32 MRĄGOVIA MRĄGOWO
33 FM VILNIUS (LT)
34 WŁÓKNIARZ-KWALIF.
35 CZARNI WĘGRÓW
36 BRYLANT BIELSK PODL.
Najlepszym zawodnikiem drużyny GKS został Aleksander Skrobek.
Kadra GKS: Winiarski - Skrobek, Kępa, Węglewski, Pietrasiak, Jaśkiewicz, Kwapiński, Marciniec, Frąckiewicz, Urbański, Ryłka, Kaczmarek, Walęciak, Bartkowiak, Domański
Trener - Piotr Kurzawski
Kierownik drużyny - Marcin Węglewski