Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Remis 2:2 z pierwszoligowcem

Remis 2:2 z pierwszoligowcem

W swoim ósmym zimowym sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na boisku sztucznym w Gutowie Małym z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 2:2 (1:0). W prowadzonym przez sędziego Pawła Pskita zobaczyliśmy aż trzy rzuty karne.

Pierwsi bramce Kamila Bruchajzera zagrozili grudziądzanie, ale nasz młodzieżowiec poradził sobie z silnym strzałem jednego z rywali. Po chwili z powodu urazu pleców boisko opuścić musiał Artur Lenartowski a w jego miejsce wszedł Paweł Zięba. W 21. minucie wynik spotkania otworzył Dawid Dzięgielewski, który uderzył z lewej strony pola karnego, piłka odbiła się lekkim rykoszetem i wpadła do siatki Jakuba Wrąbla. W kolejnych minutach żaden zespół nie osiągnął większej przewagi aczkolwiek to bełchatowianie dwukrotnie mogli ze stałych fragmentów zagrozić bramce faworyta tego spotkania.

Druga połowa zaczęła się od dynamicznego rajdu Pawła Zięby i centry na Marcina Krzywickiego, który przy asyście obrońcy uderzył wysoko nad bramką. W 56. Minucie doszło do drugiego starcia Patryka Rachwała i Daniela Ferugi, co kończy się dla obu czerwoną kartką. Zespoły grały przez pięć minut w osłabieniu, po czym weszli nowi zawodnicy.

Z czasem do pierwszoligowcy osiągają przewagę dążąc do wyrównania. To w końcu nastąpiło, kiedy po faulu na Marcinie Kaczmarku sędzia podyktował pierwszą dziś „jedenastkę”. Gola strzelił sam „Kaka”, choć Paweł Lenarcik był blisko wybicia futbolówki.

W 76. minucie bełchatowianie wychodzą ponownie na prowadzenie. Tym razem rzut karny po faulu na Danielu Ciechańskim wykorzystał Bartłomiej Bartosiak. Po chwili Lenarcik z trudem broni strzał aktywnego Kaczmarka. W końcówce w słupek trafia jeden z zawodników Olimpii a w 89. Minucie po pechowej interwencji ręką Marcina Grolika Paweł Pskit ponownie wskazał na „wapno”. Silnym strzałem wynik sparingu na 2:2 ustalił Kaczmarek.

Poza dobrą grą na tle pierwszoligowego zespołu cieszyć może powrót Aghvana Papikyana, który rozegrał dziś swoje pierwsze minuty od pół roku.

O godz. 18 zmodyfikowana drużyna „Brunatnych” zagra na boisku sztucznym MCS z Andrespolią Wiśniowa Góra.

Olimpia Grudziądz – PGE GKS Bełchatów 2:2
Marcin Kaczmarek 69. (k), 89. (k) - Dawid Dzięgielewski 21., Bartłomiej Bartosiak 77. (k)

Skład PGE GKS Bełchatów:   

Kamil Bruchajzer (60. Paweł Lenarcik) - Mikołaj Bociek, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Mateusz Szymorek - Szymon Zgarda, Patryk Rachwał (58. Adrian Klepczyński) - Bartłomiej Bartosiak, Artur Lenartowski (9. Paweł Zięba), Dawid Dzięgielewski (60. Aghvan Papikyan) - Marcin Krzywicki (60. Daniel Ciechański)

Fot. Michał Antczak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW
 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGIPARTNERZY TECHNICZNI


 PARTNERZY MEDIALNIPARTNER MEDYCZNY 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2622530