IV liga: Od 0:2 do zwycięstwa

Warto oglądać mecze rezerw „Brunatnych”, bo szczególnie w drugich połowach można liczyć na spore emocje. Tak było i w niedzielnym meczu 18. kolejki IV ligi, w którym giekaesiacy pomimo straty dwóch bramek wygrali na GIEKSA Arenie z Omegą Kleszczów 3:2 i awansowali na 4. miejsce w tabeli. Był to dwunasty mecz bez porażki ekipy trenera Krystiana Kieracha.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu sytuacji. W naszym zespole mieli je wprawdzie Bartłomiej Bartosiak i Paweł Zięba, ale to goście wyszli w 7. minucie na prowadzenie.

Po zmianie połów konsternacja, bo „Brunatni” już w 48. minucie stracili drugiego gola. Bełchatowianie otrząsnęli się jednak a kontaktową bramkę zdobył silnym strzałem w długi róg Zięba po podaniu Takeru Okady. Konsekwentna gra do przodu przyniosła wyrównujące trafienie Bartosiaka, który po asyście Zięby strzelił głową pod poprzeczkę. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 3:2, kiedy po podaniu Volodyi Papikyana udało mu się podcinką pokonać bramkarza Omegi. Warto jeszcze wspomnieć o udanej interwencji naszego golkipera Daniela Niźnika, który przy stanie 1:2 zapobiegł utracie gola.

PGE GKS II Bełchatów – Omega Kleszczów 3:2 (0:2)
Bramki dla GKS: Paweł Zięba 56., Bartłomiej Bartosiak 63., 79.