Zwycięstwo w Kołobrzegu

Drużyna PGE GKS Bełchatów wygrała w meczu 2. kolejki z Kotwicą Kołobrzeg 2:0 (0:0) i awansowała na 7. miejsce w tabeli 2 ligi. Bełchatowianie zdali dziś nad Bałtykiem trudny egzamin.

Pierwsza połowa spotkania na stadionie Kotwicy nie przyniosła zbyt dużych emocji aczkolwiek obie drużyny stworzyły sobie po jednej dobrej sytuacji. W 29. minucie Paweł Giel mógł otworzyć wynik dla gospodarzy, ale napastnik Kotwicy źle zachował się w naszym polu karnym i piłka trafiła zaledwie w boczną siatkę. W odpowiedzi po centrze Konrada Andrzejczaka Marcin Krzywicki tak uderzył piłkę, że ta trafiła w poprzeczkę bramki kołobrzeżan. To powinien być gol dla PGE GKS Bełchatów.

O wiele lepsze w wykonaniu „Brunatnych” było drugie 45 minut, podczas których bełchatowianie zdominowali boiskowe poczynania nie dając rywalom większych szans na stworzenie zagrożenie pod własną bramką. Giekaesiacy zagrali dość wysoko i zaczęli stwarzać sytuacje. W 61. minucie Marcin Krzywicki zdecydował się na strzał zza pola karnego a Robert Błąkała wypuścił z rękawic futbolówkę, która odbiła się od słupka. W 63. minucie na boisku za Artura Lenartowskiego pojawił się Szymon Zgarda, który dziesięć minut później świetnie podał do Aghvana Papikyana a nasz pomocnik w swoim stylu wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza Kotwicy. To było ukoronowanie dobrej gry bełchatowian. Ale to nie koniec, bo w 87. minucie rzut karny podyktowany po zagraniu ręką zawodnika Kotwicy wykorzystał kapitan PGE GKS Patryk Rachwał. W końcówce trener Andrzej Konwiński wprowadził na boisko trzech młodych zawodników: Pawła Ziębę, Albina Maciejewskiego i Macieja Łabędzkiego.